Z konsoli na tor

Kierowca, który należy do programu rozwoju kierowców Red Bulla, zaczął swoją karierę od grania na konsoli i rywalizacji z innymi zapaleńcami przez Internet. W sezonie 2014 dołączy do stawki kierowców GP3.

Jann Mardenborough szlifował swoje umiejętności grając między innymi w grę Gran Turismo na Playstation. To właśnie ona otworzyła przed nim drogę do świata wyścigów, ale tym razem realnego. Wszystko za sprawą konkursu sponsorowanego przez Nissana, którego nazwa to GT Academy. Program ten na samym początku przeprowadza eliminacje, które jeszcze odbywają się w realiach internetowych, ale kolejne etapy odbywają się na żywo i są one transmitowane przez telewizję Eurosport. Dwudziesto dwu latek właśnie te zawody wygrał.

„Tradycyjna droga do Formuły 1 zaczyna się od kartingu, potem są wyścigi aut jednomiejscowych i takim ostatnim krokiem jest zazwyczaj test. Jednakże Nissan i Playstation zdecydowali się na pójście zupełnie innym kierunkiem. Zaczęli szukać utalentowanych kierowców, którzy trenują na konsoli” – powiedział szef ds. rozwoju kierowców Andy Damerum.

Jann zajmuje miejsce Daniła Kwiata, który prosto z GP3 przeszedł do Formuły 1. Kto wie, może podobny los czeka także tego kierowcę.

„Ten sezon jest moją szansą, aby pokazać się większej grupie ludzi, którzy decydują o tym, kto wchodzi do Formuły 1 a kto nie. Zamierzam dać z siebie wszystko” – powiedział Mardenborough.

Czy to oznacza koniec problemu z kierowcami płacącymi za swoje starty?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze