Vainio ponownie najszybszy

Aaro Vainio jest po dzisiejszym dniu chyba najszczęśliwszym kierowcą na torze. Po zdobyciu pole position przed południem, kilka chwil temu odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo na torze Hungaroringu, zdobywając dodatkowe punkty za najszybsze okrążenie. Po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa reprezentant Korianen GP utrzymał za sobą kierowcę ART Grand Prix - Conora Daly i występującego w barwach MW Arden - Daniila Kvyata, którzy uzupełnili podium dzisiejszego wyścigu.

Vainio dobrze ruszył ze swojego pola i pewnie prowadził Daly'ego i Kvyata. Nie najlepiej wyścig zaczął Kevin Korjus, który z miejsca stracił 3 pozycje i po pierwszym kółku był 9. Zupełnie przeciwną sytuację miał Facu Regalia, który zyskał 3 miejsca. Vianio próbował wypracować sobie przewagę nad resztą stawki, jednak Daly ciągle podążał tuż za jego dyfuzorem.

Walka toczyła się natomiast w dalszej części stawki, a uwagę koncentrował na sobie Tio Ellinas, który po słabych kwalifikacjach jechał jeszcze gorszy wyścig. Najpierw stracił kilka pozycji na stracie, a przy próbie odzyskania jednej z nich na korzyść atakowanego właśnie Patrica Niederhausera wyprzedzili go także Alex Fontana, Giovanni Venturini i partner Cypryjczyka z Marussia Manor Racing, Dino Zamparelli.

Kibice przypatrywali się także bratobójczej walce kierowców Bamboo Engineering - Melville McKee walczył z oponami, co starał się wykorzystać Lewis Williamson. Udało mu się to po kilku okrążeniach, a już kilka zakrętów później to samo uczynił także Niederhauser. Venturini dobierał się natomiast do Fontany, a to wszystko chciał wykorzystać Ellinas, który w międzyczasie wyprzedził swojego kolegę z zespołu, jednak Cypryjczyk wyjechał poza tor i pobrudził tylko swój samochód, pozostając na 12. pozycji.

Przewaga Vainio nad Daly'm cały czas oscylowała w granicach 1-2 sekund, dopóki na tor nie wyjechał samochód bezpieczeństwa. Było to spowodowane groźnym wypadkiem, gdzie Emanuele Zonzini przeleciał nad samochodem Luisa Sa Silvy po wyjściu z pierwszego zakrętu na 5 okrążeń przed metą. Bernd Maylander schował się do boksów, gdy do końca wyścigu pozostawały już tylko 2 kółka. Daly od razu próbował przejąć prowadzenie i zrównał się nawet kołami z Vainio, jednak ten zachował zimną krew i utrzymał swoją pozycję już do mety. Na trzecim miejscu dojechał Kvyat, a dalej Jack Harvey, który zdołał obronić się przez Carlosem Sainzem. Następnie linie mety przekroczyli Regalia, Korjus, Visoiu, Niederhauser i Venturini.

Aaro Vainio został więc pierwszym zawodnikiem, który w tym roku wygrał więcej niż jeden wyścig. Tio Ellinas przerwał natomiast trwającą od początku sezonu pasję wyścigów kończonych w punktach. Cypryjczyk tym samym nie powiększył swojego dorobku punktowego i w mistrzostwach przy jego nazwisku nadal widnieje liczba 91. 11. oczek mniej ma na swoim koncie Regalia, a dzięki dzisiejszemu zwycięstwo na trzecie miejsce awansował Vainio, który zgromadził do tej pory 75 punktów. Czwarte i piąte miejsce należy do zawodników ART, czyli Conora Daly (70 punktów) i Jacka Harvey (69 punktów). W klasyfikacji zespołów przewodzi rzecz jasna właśnie team ART Grand Prix, z dorobkiem 217 punktów. Dalej w tabeli jest Korianen GP z 140. oczkami i MW Arden z 128.

Robert Visoiu wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pole position. Rywalizację zaczynamy już o 9:25!

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

Pozycja Kierowca Zespół Czas/Strata
1. Aaro Vainio Koiranen GP 29:17.213s
2. Conor Daly ART Grand Prix +0.691s
3. Daniil Kvyat MW Arden +4.853s
4. Jack Harvey ART Grand Prix +7.061s
5. Carlos Sainz MW Arden +7.282s
6. Face Regalia ART Grand Prix +7.507s
7. Kevin Korjus Koiranen GP +8.588s
8. Robert Visoiu MW Arden +9.307s
9. Patric Niederhauser Jenzer Motorsport +10.295s
10. Giovanni Venturini Trident +11.550s
11. Alex Fontana Jenzer Motorsport +12.736s
12. Tio Ellinas Marussia Manor Racing +13.175s
13. Dino Zamparelli Marussia Manor Racing +14.139s
14. Jimmy Eriksson Status Grand Prix +16.751s
15. Patrick Kujala Koiranen GP +18.645s
16. Nick Yelloly Carlin +18.793s
17. David Fumanelli Trident +19.245s
18. Melville McKee Bamboo Engineering +21.309s
19. Eric Lichtenstein Carlin +21.428s
20. Samin Gomez Jenzer Motorsport +21.725s
21. Adderly Fong Status Grand Prix +22.012s
22. Josh Webster Status Grand Prix +22.372s
23. Carmen Jorda Bamboo Engineering +22.793s
24. Ryan Cullen Marussia Manor Racing +23.417s
25. Lewis Williamson Bamboo Engineering +23.984s
  Luis Sa Silva Carlin DNF
  Emanuele Zonzini Trident DNF

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league