F3: Wyścig sprinterski przełożony na 19:00 z powodu złych warunków pogodowych

Sobotni wyścig sprinterski Formuły 3 został przełożony z powodu ulewnych opadów deszczu, jakie nawiedziły tor Silverstone nocą, a pogoda nie poprawiła się również do rana, na kiedy zaplanowano start wyścigu. Poinformowano później, że rozpocznie się on jeszcze w sobotę o 19:00 czasu polskiego.

Zgodnie z prognozami, Silverstone nawiedziły spore opady deszczu, które zmieniły krajobraz tego, co widzieliśmy w piątek. O tym, jak trudne panowały warunki, przekonał się m.in. wicelider mistrzostw Gabriele Mini, który wypadł z toru i ugrzązł w żwirze podczas okrążenia wyjazdowego z dodatkowego padoku do alei serwisowej.

Pierwotnie start wyścigu zaplanowano na 10:20 czasu polskiego, jednak samo otwarcie alei serwisowej przekładano najpierw na 10:30, a następnie 10:45. W tym czasie samochód bezpieczeństwa z Berndem Mayländerem za kierownicą oceniał przyczepność toru. Była ona jednak na bardzo niskim poziomie, o czym przekonał się niemiecki kierowca, tracąc na chwilę panowanie nad swoim Astonem Martinem w przedostatnim zakręcie.

Na ten moment wyścig został przełożony i teraz włodarze serii, we współpracy z Formułą 1, będą próbowali znaleźć przestrzeń w harmonogramie oraz sprzyjające warunki pogodowe. Jeśli to się nie uda, wówczas kierowcom Formuły 3 pozostanie wyścig główny, który zaplanowano na niedzielę na godzinę 9:20.

Zarówno do jednego, jak i drugiego wyścigu F3, Kacper Sztuka miał wystartować z 20., a Piotr Wiśnicki z 30. pola.

Aktualizacja

Poinformowano, że wyścig sprinterski Formuły 3 rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego, 18:00 czasu lokalnego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze