Podsumowanie przedsezonowych testów F3

Po kilku miesiącach przerwy Formuła 3 powróciła na tor w trakcie przedsezonowych testów. Podczas trzech dni testowych kierowcy oraz zespoły sprawdzali swoje bolidy na torze w Bahrajnie.

Dwa pierwsze dni testów podzielone zostały na dwie sesje - poranną i popołudniową - z czego każda trwała po dwie i pół godziny. Trzeciego dnia odbyła się tylko jedna, pięciogodzinna sesja. W testach wziął udział również Piotr Wiśnicki. Polak podpisał kontrakt na sezon 2023 z zespołem PHM Racing by Charouz.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia jazd wyraźnie dominował Gregoire Saucy. Kierowca ART Grand Prix osiągnął najlepszy czas zarówno w sesji porannej, jak i popołudniowej. W trakcie drugiej z nich osiągnął najszybszy czas dnia - 1:47,563. Drugi Paul Aron stracił do Szwajcara 0,326 s. Trzecie miejsce zajął Pepe Marti.

Wiśnicki poranną sesję zakończył na 26. miejscu, natomiast podczas popołudniowych jazd zajął 27. pozycję. W trakcie pierwszego dnia uzyskał lepsze czasy niż swoi zespołowi koledzy - Sophia Flörsch oraz Roberto Faria.

W trakcie wtorkowych jazd zawodnicy mieli do dyspozycji pełne pięć godzin na torze, gdyż sesji ani razu nie przerywano czerwonymi flagami.

Dzień drugi

W trakcie pierwszej sesji drugiego dnia ponownie najszybszy był Saucy. 23-latek jako jedyny złamał barierę 1:47 osiągając czas 1:46,642. Drugi czas, ze stratą 0,479 s. osiągnął debiutujący w F3 Dino Beganovic.

Pomimo dobrej jazdy w trakcie popołudniowej sesji, Saucy musiał uznać wyższość Gabriela Miniego, który zakończył sesję z najszybszym czasem - 1:48,176. Kierowca ART GP stracił do Włocha 0,036 s. Na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Montoya.

Drugiego dnia wiśnicki zajął 28. miejsce w trakcie sesji porannej, oraz 24. pozycję w trakcie późniejszych jazd. W środę sesję przerwano tylko raz - w zakręcie szóstym zatrzymał się bolid Alejandro Garcii.

Dzień trzeci

Ostatniego dnia jazd najszybszy okazał się być Gabriel Bortoleto, który osiągając czas 1:47:714 miał 0,035 s. przewagi nad drugim Gabriele Minim, oraz 0,102 s.  nad Saucym, który każdą sesję testów kończył w TOP3.

Wiśnicki ponownie zakończył sesję w trzeciej dziesiątce zajmując 27. miejsce z czasem 1:48,985. Jedyną czerwoną flagę w sesji spowodowała Flörsch, która zatrzymała się na poboczu toru w Bahrajnie pięć minut przed końcem sesji.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F3

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze