Podopieczny Alonso w Formule 3

Bułgarski kierowca wyścigowy Nikoła Cołow podpisał kontrakt z ekipą ART GP i w sezonie 2023 będzie kierowcą Formuły 3.

Nie mający jeszcze szesnastu lat Bułgar, od wielu lat jest podopiecznym Fernando Alonso oraz jego szkoły kartingowej, która szkoli i wychowuje przyszłych mistrzów. Młodzi kartingowcy uczą się jazdy na specjalnie zbudowanym torze, który zawiera najbardziej charakterystyczne i ikoniczne zakręty z różnych torów z kalendarza F1.

„To dla mnie przyjemność, przejść w przyszłym roku do Formuły 3 wraz z ART Grand Prix” – powiedział Cołow. „Odnieśli sukcesy we wszystkich mistrzostwach, w których startowali i wielu kierowców F1 było częścią ich zespołu. Bardzo się cieszę, że mogę zacząć naszą wspólną przygodę!”

W rozwoju kariery młodemu Bułgarowi pomagał od samego początku ojciec. Po sukcesach na domowym podwórku, przeniósł się do Włoch, kartingowej kolebki. Następnie w marcu 2022 został członkiem Alpine Affiliate. Dokładnie w tym samym czasie Alonso ogłosił powstanie A14 Management, a jej pierwszymi podopiecznymi zostali właśnie Cołow i Clement Novalak. W marcu Bułgar został również ogłoszony kierowcą zespołu Campos w Hiszpańskiej Formule 4. Po zdominowaniu sezonu został jej mistrzem na trzy wyścigi przed końcem rozgrywania mistrzostw.

ART Grand Prix już wcześniej miało oko na młodego kierowcę, kiedy to we wrześniu tego roku wziął udział w posezonowych testach na torze Jerez.

Źródło: art-grandprix.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze