Correa wraca po wypadku do F3

Juan Maunel Correa wraca do wyścigów w zespole ART Grand Prix po wypadku na Spa-Francorchamps z 2019 roku, w którym odniósł poważne obrażenia nóg. Przeszedł on kilka operacji i długi proces rehabilitacji utrzymując jedną nogę w stabilizatorze przez ponad rok. Jednak teraz deklaruje, że jest gotowy do powrotu i już zaczyna przygotowania do sezonu.

„Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę wrócić po tym co przeszedłem” – przyznaje Correa. „Jestem bardzo wdzięczny ART Grand Prix. Wiele dla mnie znaczy, że wierzą we mnie i mój powrót”.

„Wciąż mam jeszcze dużo do zrobienia. Nie jeździłem samochodem od ponad półtora roku, więc jest przede mną duża krzywa nauki. Wchodzę w ten sezon z otwartym umysłem. Nie będę wywierał na sobie presji. Dam z siebie wszystko, bo będę robił to co kocham, a to już jest zwycięstwo”.

Correa przed wypadkiem zgarnął podwójne podium w sprincie Formuły 2, zdobywając drugie miejsce w Baku i Le Castellet. Ma on również doświadczenie w GP3, gdzie zdobył sporo punktów dla Jenzer Motosport.

„Od czasu swojego strasznego wypadku na Spa w 2019 roku Juan Manuel przeszedł wiele faz, jednak zawsze walczył pamiętając, że nie chce rezygnować z marzeń o ściganiu się na najlepszym możliwym poziomie” – stwierdza szef zespołu Sebastien Philippe. „Jest on przykładem odwagi i wytrwałości, a ART Grand Prix z dumą daje mu możliwość powrotu do wyścigów”.

„Juan Manuel jest niezwykle silny psychicznie, nadal walczy o jak najlepszą kondycję. Jego talent jest ogromny o czym świadczą jego osiągnięcia w kartingu, a potem pierwsze lata w motosporcie. Chętnie będziemy towarzyszyć mu w wznowieniu kariery i ponownemu wspinaniu się na jej szczeble. Dzięki temu zespół skorzysta na jego talencie i doświadczeniu”.

Źródło: fiaformula3.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league