Formuła 3 także przestawia prowizoryczny kalendarz na sezon 2021

Siedem rund znalazło się w prowizorycznym kalendarzu na sezon 2021 Mistrzostw Formuły 3. Pierwszy raz w swojej obecnej odmianie, seria będzie rywalizować także za oceanem.

W ramach ograniczenia kosztów, Formuła 3 nie będzie już ścigać się w te same weekendy co Formuła 2 – pozwoliło to na organizację trzech wyścigów w ramach każdej rundy i rezygnację z dwóch weekendów wyścigowych przy jednoczesnym wydłużeniu sezonu.

Przyszłoroczny cykl rozpocznie się na początku maja w Barcelonie, po czym kierowcy udadzą się do Le Castellet oraz Spielbergu. Półmetek sezonu wyznaczy runda na torze Hungaroring, po której zostaną zorganizowane wyścigi na belgijskim Spa-Francorchamps. Oba nowe tory dla F3 – holenderskie Zandvoort oraz Austin w Teksasie – zostały umieszczone na końcu sezonu, który zakończy się w październiku.

„Dzięki wsparciu F1 oraz FIA, będziemy mieli trzy wyścigi w ramach jednej rundy, zatem choć mamy tylko siedem rund zamiast dziewięciu, zwiększyliśmy liczbę wyścigów z 18 do 21” – powiedział szef Formuły 3 Bruno Michel. „To automatycznie powiększy ilość czasu spędzonego na torze, co również wymagało uwagi. Jestem ciekaw samochodów F3 w Zandvoort i Austin. To dla nas dwa nowe i ekscytujące tory. Powrócimy do Le Castellet, gdzie w ostatnich latach widzieliśmy świetne ściganie. Może F3 nie będzie już ścigać się w te same weekendy co F2, ale nadal będzie towarzyszyć Formule 1”.

* – kontrakt niepodpisany
R Data Wydarzenie Lokalizacja
1 7-9 maja Grand Prix Hiszpanii* Circuit de Barcelona-Catalunya
2 25-27 czerwca Grand Prix Francji Circuit Paul Ricard
3 2-4 lipca Grand Prix Austrii Red Bull Ring
4 30 lipca-1 sierpnia Grand Prix Węgier Hungaroring
5 27-29 sierpnia Grand Prix Belgii Circuit de Spa-Francorchamps
6 3-5 września Grand Prix Holandii Circuit Park Zandvoort
7 22-24 października Grand Prix Stanów Zjednoczonych Circuit of the Americas

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league