Były kierowca GP3 Bruno Baptista poinformował w mediach społecznościowych, że pokonał koronawirusa. Startujący obecnie w rodzimej Brazylii kierowca opublikował zdjęcie ze swojego wyjścia ze ze szpitala Alberta Einsteina w São Paolo – jednym z najlepiej wyposażonych szpitali w kraju – gdzie był leczony na COVID-19.

Baptista przez osiem dni znajdował się na oddziale intensywnej terapii. Kierowca przyznał, że koronawirus spowodował u niego zapalenie płuc, a jedno z płuc zostało uszkodzone w 40%: „Dzisiaj mogę powiedzieć, że jest to mój najszczęśliwszy dzień 2020 roku. Po ośmiu dniach na oddziale intensywnej terapii szpitala Eisntena, po koronawirusie, wywołanym tym zapaleniu płuc, szeregu innych objawów oraz uszkodzeniu jednego z płuc w 40% chcę podziękować doktorowi Henry’emu Dina i jego całemu zespołowi. Oni, wszystkie pielęgniarki i lekarze w Brazylii są naszymi bohaterami w tej bitwie”.

„Wychodzę dziś z inną myślą, z większym szacunkiem i pokorą do tego wirusa, gdzie myślałem tak samo jak większość ludzi, że wystarczy tylko odrobina kontroli”.

Źródło: carburando.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race