Fraga, Kari i Schumacher kierowcami Charouza

Niko Kari, David Schumacher – syn Ralfa Schumachera – oraz Igor Fraga będą kierowcy zespołu Charouz w Formule 3.

Kari to doświadczony kierowca, który ścigał się już w GP3 oraz Europejskiej Formule 3. W sezonie 2019 dwukrotnie stał na podium, zajmując trzecie miejsce w Barcelonie oraz w Soczi.

„Czekam na ten sezon. To by było spore wyzwanie walczyć o podia i dlaczego by nie o mistrzostwo? To będzie interesująca droga razem z ekipą Charouz i jestem pewien, że będzie nam się dobrze pracować. Chcę się poprawić jako kierowca wyścigowy, a ekipa Charouz to profesjonalny zespół. Mam nadzieję, że to początek długiej relacji i razem spędzimy udany sezon” – powiedział Niko Kari.

Dawid Schumacher ścigał się już w Formule 3 w sezonie 2019. Wystąpił w finałowym wyścigu na torze Sochi w zespole Campos Racing. Zmagania ukończył na 22 i 20 miejscu. Kolejną okazją do poprowadzenia samochodu F3 były testy z zespołem Charouz, a następnie Dawid ścigał się w Makau: „Jestem niesamowicie szczęśliwy i wdzięczny, że mogę przystąpić do całego sezonu Formuły 3 z ekipą Charouz. Wystąpiłem w dwóch eventach pod koniec zeszłego roku i to była doskonała okazja na naukę przed sezonem. Muszę się dowiedzieć jak najwięcej o samochodzie, a to bardzo cenne, ponieważ nie mamy zbyt wielu okazji do jazdy w trakcie weekendów wyścigowych. Myślę, że możemy wykonać krok na przód, a ja postaram się ukończyć sezon najwyżej jak się da”.

Przypomnijmy, Dawid Schumacher to syn byłego kierowcy Formuły 1 Ralfa, brata siedmiokrotnego mistrza Formuły 1 Michaela.

Trzecim kierowcą będzie młody i dobrze zapowiadający się Czech, Igor Fraga.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league