Zendeli dołącza do ekipy Trident

Mistrz Formuły ADAC F4 Lirim Zendeli jest pierwszym kierowcą, kóry pojawi się na starcie Formuły 3 w ekipie Trident. Dla Niemca będzie to już drugi sezon w Formule 3.

Zendeli zadebiutował w zeszłym sezonie w ekipie juniorskiej Saubera by Charouz. 20-latek zdobył zaledwie dwa punkty i w klasyfikacji generalnej zajął 18 miejsce.

Tak jak w przypadku jego rywali, Niemiec zdobył uznanie ekipy podczas posezonowych testów w Walencji.

"Jestem niesamowicie szczęśliwy móc ogłosić, że w sezonie 2020 będę się ścigać w Formule z ekipą Trident. Po testach w Walencji to było dla mnie jasne, że chciałbym aby moja kariera wspięła się na wyższy poziom z ekipą, która ma tradycje i doświadczenie. Jestem przekonany, że możemy osiągnąć wiele dobrych wyników i dam z siebie wszystko aby przywieźć do siedziby w Mediolanie jakieś trofea. Grazie ragazii per la ficudia!" W

ekipa ma sobą udany sezon 2019. Podczas wyścigu na Spa Pedro Piquet wygrał pierwszy wyścig weekendu.

"W zeszłym roku z dużą uwagą obserwowaliśmy Zendeliego i nawet jeżeli nie zdobył znaczących rezultatów, jego umiejętności zaimponowały nam. Jestem zaszczycony mieć go w składzie na sezon 2020. Jestem pewien, że będzie jednym z wiodących kierowców i że będzie jedną z gwiazd tego sezonu. [Zendeli] prowadził już samochód podczas październikowych testów na torze w Walencji. Nawet jeżeli był z nami tylko jeden dzień, doceniliśmy jego talent do prowadzenia samochodu, rozsądne podejście i absolutny profesjonalizm." - powiedział szef ekipy, Maurizio Salvadori.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league