HWA ogłosiło kierowców na nowy sezon Formuły 3

HWA RACELAB potwierdziło, że przed nowym sezonem zmagań w Formule 3 do ekipy dołączą Jack Doohan i Enzo Fittipaldi, zaś Jake Hughes utrzyma swoje miejsce w zespole na kolejny rok.

Niemiecki zespół zadebiutował na tym poziomie wyścigów w ubiegłym roku, sięgając po jedno zwycięstwo i kolejne trzy podia, co dało ekipie piąte miejsce w klasyfikacji sezonu. Hughes po raz pierwszy wystartował jeszcze w serii GP3 w 2016 roku i w każdym roku rywalizacji sięgał po co najmniej jedną wygraną. Jak stwierdził Brytyjczyk, w nadchodzącym sezonie zamierza wykorzystać zebrane do tej pory doświadczenie, aby osiągnąć jeszcze wyższe cele.

„Cieszę się, że znów będę w zespole HWA RACELAB w Formule 3. Chcę wykorzystać moje bogate doświadczenie, aby pomóc ekipie w tym sezonie. Jestem pewien, że będzie nam łatwiej w naszym drugim roku startów. Jak wielokrotnie podkreślałem w przeszłości, to wielki przywilej być częścią HWA. W trakcie mojej kariery zawsze odnotowałem rozwój. Nadal widzę wystarczający potencjał w Formule 3. Cel jest jasny: aby przenieść swoją karierę i zespół na wyższy poziom” – powiedział Hughes.

Doohan jest ubiegłorocznym wicemistrzem azjatyckiej Formuły 3 i synem pięciokrotnego mistrza świata MotoGP – Micka Doohana. Zamiast pójść w ślady swojego ojca, Jack Doohan rywalizuje na czterech kółkach, co zaowocowało już wcześniej – w sezonie 2018 w swoim debiucie sięgnął po tytuł brytyjskiej Formuły 4.

„Cieszę się, że mogę być częścią zespołu HWA RACELAB w sezonie 2020 mistrzostw FIA Formuły 3. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu. HWA jest znane ze swojej konkurencyjności i jestem pewien, że tak będzie w tym roku. Ostatnie dwa lata wyścigów dały mi dobrą podstawę. Mam teraz nadzieję, że będę w stanie walczyć o tytuł z tak czołowym zespołem, jak HWA RACELAB” – mówił Doohan.

Podobnie jak Doohan, również Fittipaldi nosi sławne nazwisko. Brazylijczyk jest wnukiem mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego. Członek Akademii Kierowców Ferrari wygrał mistrzostwo włoskiej F4 w 2018 roku, po czym przeszedł do europejskich mistrzostw Formula Regional, której został wicemistrzem.

„Naprawdę nie mogę się doczekać, aby dołączyć do tych niezwykle kompetentnych i wymagających mistrzostw Formuły 3. Jestem również bardzo podekscytowany z możliwości dołączenia do nowej przygody z HWA RACELAB. Podziękowania należą się również Akademii Kierowców Ferrari oraz moim sponsorom za ich ciągłe wsparcie” – stwierdził Fittipaldi.

CEO HWA Ulrich Fritz dodał na koniec, że cieszy się z podpisania kontraktów z Doohanem i Fittipaldim, jak również liczy na to, że nauczą się oni od Hughesa.

„Po naszym obiecującym pierwszym sezonie w zeszłym roku, teraz chcemy wykorzystać zdobyte doświadczenie, aby ponownie się poprawić i konsekwentnie mieć więcej niż jednego kierowcę walczącego o podia w tym sezonie. Cieszę się, że udało nam się zapewnić usługi Jacka i Enzo. Nie wybraliśmy ich jednak z powodu ich słynnych nazwisk, lecz ze względu na posiadany ogromny talent, którzy obaj pokazali w ubiegłych latach. Mistrzostwa FIA Formuły 3 to dla nich obu kolejny poziom. Jake będzie dla nich dobrym nauczycielem, od którego mogą się wiele nauczyć” – podkreślił Fritz.

Źródło: fiaformula3.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league