Logan Sargeant uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas ostatniego, deszczowego dnia posezonowych testów Formuły 3 na torze w Walencji.

Kierowca Premy, który nie jeździł drugiego dnia jazd, był najszybszy zarówno w porannej, jak i popołudniowej sesji. Drugi w łączonym zestawieniu Christian Lundgaard, który był również najszybszy pierwszego i drugiego dnia testów w Walencji, pozostał jednak autorem najlepszego czasu całych testów, głównie z powodu pogody, która przeszkodziła nieco zawodnikom w uzyskaniu reprezentatywnego czasu.

O poranku opady deszczu były wręcz ulewne, co wymusiło na kierowcach skorzystanie z deszczówek. Jako pierwsi na torze pojawili się Dennis Hauger, Simo Laaksonen, Delvin DeFrancesco, Max Fewtrell i Andreas Estner, spośród których to ten ostatni znajdował się początkowo na prowadzeniu, mając 0,246 sek. przewagi nad Fewtrellem. Zawodnik Hitech Grand Prix przy swoim następnym podejściu poprawił się aż o 10 sekund, obejmując pozycję lidera.

Podczas pierwszej godziny jazd Ferdinand Habsburg, David Schumacher i Dan Ticktum wypadali poza tor w żwir, przerywając kilkukrotnie sesję. Nieco później Fewtrell zszedł na 1:34,844, zaś na drugie miejsce wskoczył Lundgaard. Na 30 minut przed końcem liderem sesji został Sargeant, który przejechał okrążenie toru w Walencji w czasie 1:34,309 i choć przez chwilę został on zepchnięty przez Lundgaarda, Amerykanin szybko odzyskał prowadzenie, mając 0,127 sek. przewagi. Sargeant w końcówce jako jedyny zszedł poniżej bariery 1:34, uzyskując 1:33,705 i będąc szybszym od Lundgaarda o 0,425 sek. Czołową trójkę uzupełnił z kolei Jake Hughes.

Podczas przerwy przed popołudniową częścią jazd deszcz wzmógł na sile, jednak kierowcy ekipy Sauber Junior Team by Charouz – Igor Fraga i Joao Viera – zdecydowali się szybko wyjechać na tor po rozpoczęciu sesji, zaś drugi z nich ustawił poprzeczkę na 1:38,732. Dość szybko ten wynik poprawił Lirim Zendeli, który przełamał barierę 1:38. Niedługo później czerwoną flagę spowodował David Viñales, który wypadł z toru w zakręcie nr 10. Po wznowieniu, na szczycie tabeli z czasami znajdowało się trio zespołu Carlin, a liderem był Ticktum.

Sargeant, który dość sporą część czasu spędził w garażu, niemal natychmiast po powrocie na tor objął prowadzenie w sesji, przebijając barierę 1:36 o dwie sekundy i powracając na czele zestawienia. Pokonanie wyniku Amerykanina było dla innych kierowców utrudnione ze względu na kolejne cztery czerwone flagi spowodowane wypadnięciami Lundgaarda, Fragi, Billy’ego Mongera i Clémenta Novalaka.

Ostatecznie Sargeant pozostał na czele do samego końca popołudniowej sesji, pokonując w łączonym zestawieniu Lundgaarda i zespołowego kolegę Frederika Vestiego.

W ten sposób dobiegły końca posezonowe testy Formuły 3. To jednak nie koniec akcji związanej z tą serią, ponieważ już w przyszłym miesiącu kierowcy staną do rywalizacji w słynnym wyścigu o Grand Prix Makau.

Poranna sesja: 

P Kierowca Zespół Rezultat
1 Logan Sargeant PREMA Racing 1:33,705
2 Christian Lundgaard ART Grand Prix 1:34,130
3 Jake Hughes HWA Racelab 1:34,322
4 Max Fewtrell Hitech Grand Prix 1:34,415
5 Devlin DeFrancesco Trident 1:34,578
6 Enaam Ahmed Campos Racing 1:34,584
7 Dennis Hauger Hitech Grand Prix 1:34,672
8 Dan Ticktum Carlin Buzz Racing 1:34,715
9 Frederik Vesti PREMA Racing 1:34,719
10 Bent Viscaal MP Motorsport 1:34,861
11 Richard Verschoor MP Motorsport 1:34,874
12 Enzo Fittipaldi PREMA Racing 1:34,875
13 Jack Doohan Hitech Grand Prix 1:34,889
14 Igor Fraga Sauber Junior Team by Charouz 1:34,899
15 Oliver Caldwell Trident 1:34,940
16 Clement Novalak Carlin Buzz Racing 1:34,983
17 Simo Laaksonen HWA Racelab 1:35,016
18 Lirim Zendeli Trident 1:35,025
19 Ferdinand Habsburg ART Grand Prix 1:35,084
20 Sophia Flörsch HWA Racelab 1:35,127
21 Billy Monger Carlin Buzz Racing 1:35,304
22 Theo Pourchaire ART Grand Prix 1:35,342
23 Calan Williams Jenzer Motorsport 1:35,395
24 Lukas Dunner MP Motorsport 1:35,537
25 David Vidales Campos Racing 1:35,666
26 Andreas Estner Jenzer Motorsport 1:35,806
27 Joao Vieira Sauber Junior Team by Charouz 1:35,809
28 David Schumacher Sauber Junior Team by Charouz 1:35,825
29 Leong Hon Chio Jenzer Motorsport 1:35,831
30 Alessio Deledda Campos Racing 1:36,285

Popołudniowa sesja:

P Kierowca Zespół Rezultat
1 Logan Sargeant PREMA Racing 1:34,645
2 Frederik Vesti PREMA Racing 1:34,977
3 Bent Viscaal MP Motorsport 1:34,981
4 Max Fewtrell Hitech Grand Prix 1:34,995
5 Jake Hughes HWA Racelab 1:35,074
6 Dan Ticktum Carlin Buzz Racing 1:35,196
7 Theo Pourchaire ART Grand Prix 1:35,299
8 Jack Doohan Hitech Grand Prix 1:35,326
9 Christian Lundgaard ART Grand Prix 1:35,363
10 Dennis Hauger Hitech Grand Prix 1:35,528
11 Enzo Fittipaldi PREMA Racing 1:35,555
12 Simo Laaksonen HWA Racelab 1:35,583
13 Igor Fraga Sauber Junior Team by Charouz 1:35,614
14 Lirim Zendeli Trident 1:35,621
15 Ferdinand Habsburg ART Grand Prix 1:35,625
16 David Schumacher Sauber Junior Team by Charouz 1:35,651
17 Richard Verschoor MP Motorsport 1:35,709
18 Clement Novalak Carlin Buzz Racing 1:35,750
19 Roberto Merhi Campos Racing 1:35,773
20 Devlin DeFrancesco Trident 1:35,803
21 Andreas Estner Jenzer Motorsport 1:35,880
22 Calan Williams Jenzer Motorsport 1:35,903
23 Joao Vieira Sauber Junior Team by Charouz 1:36,032
24 Leong Hon Chio Jenzer Motorsport 1:36,153
25 Lukas Dunner MP Motorsport 1:36,180
26 Billy Monger Carlin Buzz Racing 1:36,282
27 Sophia Flörsch HWA Racelab 1:36,285
28 Oliver Caldwell Trident 1:36,464
29 David Vidales Campos Racing 1:36,792
30 Alessio Deledda Campos Racing 1:37,861

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race