Alexander Albon najlepszy w niedzielnym sprincie

Alexander Albon po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu GP3 na torze pod Barceloną. Brytyjczyk już na starcie objął prowadzenie i do samego końca utrzymał za sobą Oscara Tunjo, który zameldował się na mecie tuż za kierowcą ART Grand Prix. Na najniższym stopniu podium stanął dzisiaj Antonio Fuoco.

Startujący z pole position Oscar Tunjo nie utrzymał prowadzenia, na które przebił się Alexander Albon. Kolumbijczyk podróżował na drugiej pozycji, przed Antonio Fuoco. Na czwartą pozycję spadł Jake Dennis, za którym jechali De Vries, Isaakyan, Joerg, Hughes, Boschung, a czołową dziesiątkę zamykał zwycięzca wczorajszej rywalizacji - Leclerc.

Już na drugim okrążeniu dość agresywnym manewrem popisał się Matt Parry, który za wszelką cenę chciał wyprzedzić szalejącego za jego plecami Ferruciego. Kierowca zespołu Koranen GP zamknął stanowczo drzwi spychając Amerykanina o włoskich korzeniach na pit wall. Była to bardzo niebezpieczna sytuacja, ale nie zniechęciła kierowcy rozwojowego Haasa do kolejnych ataków, które podjął jeszcze na tym samym kółku. Tym razem Parry nie był już ich w stanie odeprzeć i na jednym z zakrętów popełnił błąd, na czym skorzystał również Artur Janosz, który przebił się na 12. pozycję.

Tempo Parry'ego było jednak bardzo konkurencyjne i gdy tylko wrócił do wyścigowego rytmu zrewanżował się Polakowi i powrócił na 12. miejsce.

Z przodu stawki Albon i Tunjo znacznie oddalili się od reszty stawki, ponieważ trzeci Fuoco po 7. kółkach tracił do nich już ponad 4 sekundy. Co ciekawe, prowadzący Brytyjczyk prezentował nieco gorsze tempo od Tunjo, jednakże ten nie palił się póki co do ataków na kierowcę ART Grand Prix.

W międzyczasie otrzymaliśmy informację, że sędziowie zdecydowali się ukarać Matta Parry'ego za niebezpieczne wypychanie Santino Ferrucciego, doliczając do jego wyniku na mecie 10 dodatkowych sekund.

W klasyfikacji nie mieliśmy żadnych zmian i Alexander Albon odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w GP3. Półtorej sekundy później na metę wpadł Tunjo, a podium uzupełnił Fuoco.

Następna runda mistrzostw GP3 czeka nas na Red Bull Ringu, w trakcie Grand Prix Austrii, w dniach 1-3 lipca.

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

Pozycja   Kierowca Zespół Strata
1. Alexander Albon ART Grand Prix  
2. Oscar Tunjo Jenzer Motorsport +1.2s
3. Antonio Fuoco Trident +7.3s
4. Jake Dennis Arden International +8.1s
5. Nyck De Vries ART Grand Prix +11.6s
6. Matevos Isaakyan Koiranen GP +12.5s
7. Kevin Joerg DAMS +15.0s
8. Jake Hughes DAMS +15.6s
9. Charles Leclerc ART Grand Prix +16.6s
10. Ralph Boschung Koiranen GP +18.3s
11. Santino Ferrucci DAMS +18.7s
12. Artur Janosz Trident +20.7s
13. Nirei Fukuzimi ART Grand Prix +21.4s
14. Alex Palou Campos Racing +21.9s
15. Sandy Stuvik Trident +24.8s
16. Giuliano Alesi Trident +26.1s
17. Richard Gonda Jenzer Motorsport +27.0s
18. Tatiana Calderon Arden International +27.5s
19. Jake Aitken Arden International +29.1s
20. Matt Parry Koiranen GP +29.5s
21. Konstantin Tereshchenko Campos Racing +30.1s
22. Steijn Schothorst Campos Racing +30.8s
23. Akash Nandy Jenzer Motorsport +33.9s
24. Mahaveer Raghunathan Koiranen GP +43.4s

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze