Arthur Pic zmienia zespół na sezon 2016

Artur Pic będzie w tym sezonie ścigać się w mistrzostwach GP2 w barwach zespołu Rapax.

24-letni Francuz zaczął swoją przygodę z serią GP2 w sezonie 2014, kiedy to związał się z ekipą Campos Racing, w barwach której ścigał się również w poprzednim roku. Swój debiutancki sezon zakończył na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej, natomiast w ubiegłym roku spadł na 11. lokatę. Jego celem na ten sezon jest zdobycie mistrzostwa serii GP2.

"Jestem zachwycony dołączając do zespołu Rapax na mój trzeci sezon startów w GP2” – powiedział Pic. "Chciałem być częścią topowego zespołu, który może walczyć o tytuł, a Rapax pokazał to odnotowując bardzo dobre wyniki na przestrzeni ostatnich lat. Byli oni wyjątkowo równi i konkurencyjni w zeszłym sezonie i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli osiągnąć jeszcze większe sukcesy w 2016. Decyzję dotyczącą przejścia do Rapaxu podjąłem bez problemu, kiedy odwiedziłem ich siedzibę i na własne oczy zobaczyłem rodzinną atmosferę i nastrój, która panowała w fabryce. Do mistrzostw wraca w tym roku kilku zwycięzców wyścigów, dlatego ten sezon zapowiada się bardzo ciekawy, ale mam nadzieję, że poprzez ciężką pracę uda nam się zrealizować założone cele”.

Rapax, w barwach którego ścigał się rok temu m.in. nowy nabytek zespołu ART Grand Prix - Sergey Sirotkin, zajął w klasyfikacji generalnej 6. miejsce, a Rosjanin tryumfował podczas zawodów na Silverstone.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze