Pierre Gasly uzupełnia skład Premy w GP2

Zespół Prema ogłosił, że w sezonie 2016 ich barwy w serii GP2 reprezentować będzie Pierre Gasly.

Dla 19-letniego Francuza, objętego programem rozwojowym Red Bulla będzie to drugi, pełny sezon w tych mistrzostwach. Gasly po raz pierwszy wziął udział w wyścigu GP2 w roku 2014, podczas rundy na torze Monza. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy ekipy DAMS, z którą trzykrotnie zdobył pole position i cztery razy stawał na podium zawodów. Zgrodzadzony dorobek punktowy pozwolił mu na zajęcie 8. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Dla przychodzącego do stawki GP2 zespołu Prema Powerteam zatrudnienie Gasly'ego, który oprócz startów w GP2 ma również na swoim koncie występy w Formule Renault 3.5 wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Jego zespołowym partnerem będzie Antonio Giocivazzi, który nie siedział jeszcze za sterami samochodu GP2. Decyzja ta może być jednak nie najlepszą wiadomością dla Felixa Rosenquista, aktualnego mistrza Formuły 3 i zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Grand Prix Makao. Szwed, po bardzo dobrym sezonie w F3 z ekipą Prema i obiecujących wynikach w posezonowych testach GP2 ostrzył sobie zęby na posadę etatowego kierowcy w tej serii, jednakże zawsze podkreślał, że zorganizowanie odpowiedniego wsparcia finansowego może być dla niego problemem.

"Nie mogliśmy wybrać lepszego kierowcy, który reprezentowałby nasze barwy w debiutanckim sezonie w GP2. Gasly jest niesłychanie utalentowanym i dobrym kierowcą, który udowodnił swoje umiejętności we wszystkich mistrzostwach, w jakich do tej pory startował. Jestem pewien, że w tym sezonie, na bazie zdobytego w roku 2015 doświadczenia, wykona kolejny krok naprzód. Jestem pewien, że z Pierre'm i Giovinazzi'm możemy liczyć na dobre wyniki” – powiedział René Rosin, szef zespołu Premy.

"Będzie to kolejny ekscytujący i pracowity sezon w mojej karierze, ponieważ oprócz tego, że nadal będę wykonywał obowiązki związane z funkcją kierowcy rezerwowego w zespole Red Bull Racing, będę skupiał się na tym aby wygrać serię GP2, co jest zdecydowanie moim priorytetem i nie mógłbym wybrać sobie lepszych ludzi do współpracy, jak ekipa Premy. Mają świetną reputację i umieją wygrywać mistrzostwa i wiem, że ich umiejętności i poświęcenie w połączeniu z moim doświadczeniem ze startów w GP2 pozwoli nam w tym roku osiągnąć to, co chcemy. Od razu poczułem miłe emocje, kiedy zaczęliśmy razem pracować podczas testów GP2 w Abu Dhabi w zeszłym roku w grudniu, wszystko było niesamowicie profesjonalne. Wygrali wiele mistrzostw, dlatego przejście do GP2 będzie sporym wyzwaniem, ale jesteśmy pewni, że możemy tu wygrywać” – powiedział Pierre Gasly.

Źródło: GP2series.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze