Rowland zamiast Canamasasa w Silverstone

Aktualny lider World Series by Renault zadebiutuje w GP2 podczas gościnnego startu w tej serii na torze Silverstone. Brytyjczyk będzie reprezentował barwy ekipy MP Motorsport.

Sergio Canamasas nie brał udziału w wyścigu na torze Red Bull Ring. W związku z tym ekipa MP Motorsport korzystała z usług tylko jednego kierowcy - Daniela de Jonga. Podczas rundy na torze Silverstone sytuacja wróci do normy. Hiszpan dołączy bowiem do zespołu Lazarus w miejsce Zoela Amberga, a Olivier Rowland uzupełni skład ekipy MP Motorsport.

Olivier Rowland to protegowany Racing Steps Foundation. Brytyjczyk w 2013 roku ukończył Formułę Renault 2.0 Eurocup uplasując się na drugiej pozycji, pomiędzy Pierrem Gasly i Estebanem Oconem.

„Ściganie się przed własną publicznością jest dla mnie fantastyczną okazją” – powiedział Rowland. „Nie wiem jak mam dziękować MP Motorsport i RSF za umożliwienie mi startu na Silverstone. Brałem udział z tą ekipą w Formule Renault 2.0 Eurocup w sezonie 2013 i udało nam się stworzyć silne więzi. Niestety jednak zabrakło nam zaledwie 16 punktów do zdobycia tytułu. W związku z tym dobrze byłoby, gdybym mógł im oraz RSF udowodnić, że stać mnie na dobre wyniki”.

Jeśli chodzi o zmiany zawodników to Jon Lancaster powróci do GP2 na Silverstone. Będzie on wraz z Nickiem Yellolym reprezentował zespół Hilmer.

Źródło: autosport.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze