Russian Time nie zmienia składu

Russian Time nie zmienia składu kierowców na rok 2015 - zespół reprezentować będą Mitch Evans i utalentowany rosyjski kierowca Artem Markelov.

Dwudziestoletni Evans jest mistrzem serii GP3 z sezonu 2012, a miniony sezon GP2 zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji, sześciokrotnie stając na podium.

„Już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu GP2 w zespole Russian Time, samochód na kolejny rok zapowiada się bardzo konkurencyjnie. Udowodniliśmy w 2014 roku, że możemy wygrywać wyścigi i zbudowaliśmy solidne podstawy, żeby w tym sezonie powalczyć o mistrzostwo”, powiedział Nowozelandczyk.

Markelov zajął drugie miejsce w niemieckiej F3 w 2013 roku, by przejść do GP2. W debiutanckim sezonie zdobył sześć punktów w GP Belgii i zakończył całą kampanię na 24. miejscu. Podczas przerwy zimowej startował w Toyota Racing Series, zdobywając dwa miejsca na podium.

„Jestem szczęśliwy, że pozostaję w zespole na kolejny sezon. W ubiegłym roku było to dobre środowisko do nauki, a Mitch jest dla mnie silnym konkurentem. Patrząc wstecz, ta seria jest znacznym skokiem w porównaniu z F3 i muszę się skoncentrować na swoim tempie kwalifikacyjnym i zarządzaniem oponami”.

„Cieszę się, że będziemy mieli ciągłość w zespole i nasza para kierowców zostanie z nami. W minionym sezonie Mitch i Artem bardzo dobrze ze sobą współpracowali, a sześć podium Mitcha dowodzi, że stoi on na wysokim poziomie. Byłabym zachwycona, gdyby udało mu się włączyć do walki o mistrzostwo. Artem również zapunktował w 2014 i stać go na dobre wyniki. Nie mogę się doczekać kolejnego dobrego roku”, dodała szefowa zespołu Svetlana Strelnikova.

Źródło: gp2series.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze