Przedsezonowe testy kierowców F2

Kierowcy Formuły 2 po raz pierwszy w tym roku wyjechali na tor podczas przedsezonowych testów. W trakcie trzech dni jazd po torze w Bahrajnie mogli sprawdzać swoje pojazdy pod kątem zbliżającego się sezonu.

Trzy dni testowe podzielone były na dwie sesje – poranną i popołudniową – każda trwająca trzy godziny.

Dzień pierwszy

Pierwszy dzień testów zdominował Theo Pourchaire, który osiągnął najszybszy czas zarówno w sesji porannej, jak i popołudniowej. Francuz w sesji porannej ustanowił czas 1:45,226, natomiast w drugiej części wtorkowych testów uzyskał wynik 1:42,165, będąc szybszym o 0,128 s. od drugiego w tabeli Richarda Verschoora. Trzecie miejsce w szybszej sesji zajął Arthur Leclerc - 1:42,471.

Wtorkowe jazdy przerywane były zaledwie dwa razy - w trakcie pierwszej sesji na torze zatrzymał się Zane Maloney, natomiast po południu problemy z bolidem miał Frederik Vesti.

Dzień drugi

Podczas drugiego dnia jazd, dobrym czasem popisał się Vesti, który z czasem 1:44,234 zdominował poranną sesję, odjeżdżając drugiemu Ralphowi Boschungowi na blisko dwie sekundy. Trzecie miejsce ponownie zajął Arthur Leclerc.

W trakcie popołudniowej sesji różnice między zawodnikami były już dużo mniejsze - Verschoor miał zaledwie 0,008 s. przewagi nad drugim Victorem Martinsem. Trzecie miejsce z czasem 1:42,378 zajął Dennis Hauger, który w tym sezonie reprezentować będzie MP Motorsport.

Podobnie jak pierwszego dnia, w trakcie środowych testów czerwona flaga pojawiła się tylko dwukrotnie – w trakcie sesji porannej w zakręcie szóstym zatrzymał się Roman Stanek, a po południu problemy miał Theo Pourchaire.

Dzień trzeci

Boschung bardzo dobrze czuł się podczas porannej sesji ostatniego dnia – Szwajcar osiągając czas 1:45,027 miał blisko dwie sekundy przewagi nad najbliższym rywalem – Clementem Novalakiem. Trzecie miejsce zajął Martins.

Po południu najszybszym okazał się być debiutujący w F2 Kush Maini. Hindus miał 0,282 s. przewagi nad Royem Nissanym, oraz 0,0290 s. nad Pourchairem.

Czerwona flaga pojawiała się nad torem około 20 minut przed końcem sesji na torze zatrzymał się bolid ekipy DAMS prowadzony przez Arthura Leclerca. Była to jedyna przerwa w sesjach ostatniego dnia.

Kierowcy F2 powrócą na tor podczas pierwszej rundy sezonu, która odbędzie się w dniach 3-5 marca w Bahrajnie.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze