Martins z ART Grand Prix w przyszłym sezonie F2

Aktualny mistrz Formuły 3 Victor Martins podpisał kontrakt z zespołem ART Grand Prix i będzie reprezentował francuski zespół w nadchodzącym sezonie Formuły 2. Zespołowym kolegą Martinsa będzie Theo Pourchaire.

Martins rozpoczął pracę z zespołem ART Grand Prix w 2020 roku. Po roku przerwy powrócił do zespołu, z którym następnie w sezonie 2022 wygrał mistrzostwo F3. Rok 2023 będzie dla niego okazją, by pokazać się z jak najlepszej strony w F2.

„Przejście Martinsa do F2 jest naturalnym krokiem w jego karierze” – powiedział szef zespołu ART GP Sébastien Philippe. „Victor wykonał niesamowity postęp i wielokrotnie udowadnił, że nawet pod wpływem dużych emocji jest w stanie osiągać sukcesy na szczycie wyścigowych zmagań. Testy w Abu Zabi potwierdziły jego zdolności do szybkiego dostosowania się do nowych bolidów. Jego determinacja, entuzjazm oraz duch walki na pewno pozwolą mu na walkę w wymagającej stawce”.

„Przyszły sezon będzie bardzo ekscytujący” – przyznał natomiast Martins. „Po świetnym roku z ART nie brałem pod uwagę zmiany zespołu przechodząc o serię wyżej. Nie mogę się doczekać odkrywania F2, która z pewnością jest bardzo wymagająca. Testy pozwoliły na wyeliminowanie pewnych wątpliwości i czuję się teraz komfortowo i pewnie. Moim celem będzie zrobienie wszystkiego co możliwe by wygrać mistrzostwo w pierwszym roku startów”.

Martins zapewnił sobie mistrzostwo w ostatnim wyścigu na torze Monza, wyprzedzając drugiego Zane’a Maloneya o pięć punktów. W sezonie 2022 sześciokrotnie stawał na podium, dwukrotnie wygrywając.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze