Martins i Maini najszybsi na zakończenie testów F2

Victor Martins był najszybszy podczas pierwszej sesji ostatniego dnia posezonowych testów Formuły 2 na torze Yas Marina w Abu Zabi. Podczas popołudniowych jazd najlepszy czas wykręcił Kush Maini.

Sesja poranna

Martins przodował w tabeli czasów od początku pierwszej sesji dnia, wykręcając pierwszy konkurencyjny czas na poziomie 1:36,372. Na prowadzeniu zmieniali go Arthur Leclerc, Roy Nissany, oraz Theo Pourchaire, jednak to ostatecznie aktualny mistrz F3 zakończył sesję z najlepszym czasem przejeżdżając okrążenie toru Yas Marina w 1:35,908. Drugie miejsce, ze stratą 0,027 s. zajął Jack Doohan, a na trezciej pozycji uplasował się Pourchaire.

Poranna sesja była przerywana tylko raz – w pierwszej godzinie piątkowych testów, w zakręcie 13, o barierki zahaczył Oliver Bearman.

Sesja popołudniowa

Druga piątkowa sesja skupiła się na sprawdzaniu opon pod kątem długich przejazdów. W pierwszych 30 minutach zdecydowanie dominował Clement Novalak, który z czasem 1:37,292 miał ponad półtorej sekundy przewagi nad resztą stawki. Czas Francuza utrzymywał się na czele tabeli przez większość sesji i dopiero 25 minut przed końcem jazd jego czas został poprawiony przez Mainiego, który uzyskał wynik 1:36,875. Drugie miejsce, z rezultatem 1:37,229 zajął Rafael Villagomez, natomiast na trzeciej pozycji ukończył Novalak.

Sesję przerywano dwukrotnie – najpierw Zane Maloney zatrzymał się na torze po delikatnym kontakcie z barierkami w zakręcie 14., a następnie na prostej startowej zatrzymał się Nissany.

Kierowcy F2 udadzą się teraz na odpoczynek, a ich kolejną okazją do jazdy będą przedsezonowe testy, które odbędą się w dniach 14-16 lutego 2023 roku w Bahrajnie.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F2.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze