Lawson triumfuje w wyścigu sprinterskim F2 w Abu Zabi

Liam Lawson z zespołu Carlin zwyciężył w wyścigu sprinterskim Formuły 2 na torze Marina Bay w Abu Zabi. Drugie miejsce zajął Richard Verschoor, natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Felipe Drugovich.

Po odwróceniu dziesięciu najszybszych kierowców z kwalifikacji, w pierwszej linii ustawili się Verschoor oraz Lawson. Pierwszą trójkę uzupełnił Amaury Cordeel.

Czołówka po starcie nie uległa zmianie. Już w drugim zakręcie doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Jehana Daruvali oraz Enzo Fittipaldiego, w wyniku którego wyścig przerwano wywieszając czerwone flagi.

Daruvala stracił panowanie nad samochodem, a następnie uderzył w samochód Brazylijczyka posyłając siebie oraz rywala w barierki. Obaj kierowcy wyszli z wraków o własnych siłach.

Po ponad 30 minutowej przerwie spowodowanej naprawą bariery, zawodnicy powrócili do ścigania startem lotnym. Verschoor wcześnie rozpoczął ściganie i pewnie pozostał na pozycji lidera. Jadący na drugiej pozycji Lawson świetnie pilnował tempa rywala ustanawiając najszybszy czas okrążenia.

Jadący na prowadzeniu Verschoor odpowiedział jednak na dobre tempo Lawsona przyśpieszając, oraz wyrabiając sobie przewagę na poziomie około sekundy, najpierw odbierając, a następnie poprawiając rekord jednego kółka.

Na siódmym okrążeniu, kierowcy mogli zacząć używać systemu DRS, dzięki czemu Lawson zbliżył się do rywala na około pół sekundy, atakując go w zakręcie szóstym trzy okrążenia później. W wyniku tego manewru Nowozelandczyk objął prowadzenie i szybko odjechał rywalom na blisko sekundę.

Sześć okrążeń przed końcem Felipe Drugovich znacznie zbliżył się do Dennisa Haugera i zaatakował go w zakręcie szóstym. Norweg utrzymał swoją pozycję, jednak kolejna próba tegorocznego mistrza była skuteczna i Drugovich przesunął się na czwarte miejsce.

Kierowca MP Motorsport dalej jechał świetnym tempem, będąc około sekundę szybszym na okrążeniu od trzeciego Cordeela, wyprzedzając go dwa okrążenia przed końcem wyścigu w zakręcie piątym.

Lawson dowiózł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie z przewagą ośmiu sekund nad drugim Verschoorem. Trzecie miejsce zajął Drugovich, natomiast na czwartym miejscu dojechał Hauger, który po świetnej walce na ostatnim okrążeniu zdołał wyprzedzić piątego Cordeela.

Na szóstym miejscu dojechał Logan Sargeant, a siódme miejsce zajął Jack Doohan. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Roy Nissany, Theo Pourchaire oraz Marcus Armstrong.

Ostatni wyścig sezonu – wyścig główny – rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:00