Bearman z Premą w F2

Brytyjski kierowca Oliver Bearman podpisał kontrakt z zespołem Prema na starty w przyszłym sezonie Formuły 2.

Bearman rozpoczął współpracę z włoskim zespołem na początku tego roku startując z ekipą w Formule 3. Po dobrym sezonie władze zespołu zadecydowały, o promocji Brytyjczyka do wyższej serii, zapewniając mu starty w Formule 2.

Pierwszą okazją do odnalezienia się w szybszym samochodzie będą posezonowe testy, które odbędą się w dniach 23-25 listopada na torze Yas Marina w Abu Zabi.

"Jestem podekscytowany możliwością kontynuowania współpracy z zespołem Prema przez kolejny rok" – przyznał Bearman cytowany w oświadczeniu prasowym. „Jestem bardzo zadowolony z tego, jak poszedł nam pierwszy sezon w F3. Myślę, że było to fantastyczne wprowadzenie, a zespół przez cały sezon pomagał mi się szkolić”.

„Będę kontynuował ciężką pracę żeby był w pełni przygotowanym na nadchodzący sezon. Na pewno będzie to duże wyzwanie, jednak każdy ciężko pracuje i nie mogę się doczekać by je podjąć. Jestem również bardzo podekscytowany myślą o posezonowych testach oraz nie mogę się doczekać pierwszej rundy sezonu 2023 w Bahrajnie”.

Obecny sezon F3 Bearman zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 132 punktów, będąc również najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Premy w sezonie. W 18 wyścigach ośmiokrotnie stawał na podium raz wygrywając wyścig.

Źródło: fiaformula2.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze