Hauger przechodzi do MP Motorsport

Norweski kierowca Dennis Hauger poinformował, że w przyszłym sezonie Formuły 2  będzie ścigał się w zespole MP Motorsport, kończąc tym samym współpracę z zespołem Prema, z którym zdobył mistrzostwo F3 w 2021 roku.

Bieżący sezon na pewno nie przebiega po myśli Haugera. Dwa wyścigi przed końcem sezonu zajmuje on 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z łącznym dorobkiem 98 punktów. Jego zespołowy kolega Jehan Daruvala ma ich 28 więcej i plasuje się na pozycji piątej.

Norweg ma jednak powody do zadowolenia z powodu podpisania kontraktu z holenderskim MP Motorsport, który ex aequo z zespołem ART Grand Prix zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Oba teamy zgromadziły dotychczas 281 punktów.

„Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do MP Motorsport w kolejnym roku walki w Formule 2” – powiedział Hauger.

„MP było w tym sezonie rewelacyjne, przygotowując świetny bolid z wyścigu na wyścig. Zauważyłem to i uważam, że uda nam się znaleźć wspólny język. Nie mogę doczekać się pracy z zespołem, którą rozpocznę podczas testów w Abu Zabi i mam nadzieję, że będzie to początek pełnego sukcesów sezonu 2023” – podsumował Norweg.

Junior Red Bulla w 22 wyścigach czterokrotnie stawał na podium, wygrywając wyścig sprinterski w Monako oraz wyścig główny na ulicach Baku.

Następna, ostatnia runda sezonu 2022 rozpocznie się 18 listopada w Abu Zabi.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze