Calderón powróci do Formuły 2 na Spa-Francorchamps

Tatiana Calderón zaliczy powrót do kokpitu bolidu Formuły 2 na nadchodzącą rundę na torze Spa-Francorchamps, gdzie wystąpi w barwach Charouz Racing System.

Kolumbijka zastąpi Cema Bölükbaşıego w zespole do końca tegorocznego sezonu. Ma ona już poprzednie doświadczenie związane z Formułą 2, ścigając się w 2019 roku wraz z ekipą Arden, a jej najlepszym wynikiem było 11. miejsce we Francji. W tym sezonie ścigała się w IndyCar dla AJ Foyt Enterprises, lecz problemy ze sponsoringiem nie pozwoliły jej dokończyć mistrzostw.

„Jestem naprawdę podekscytowana powrotem do mistrzostw Formuły 2; wciąż nie mogę uwierzyć, że wróciłam” – powiedziała Calderón. „Minęło sporo czasu, odkąd jeździłam tym bolidem, ale to niesamowita okazja, którą chcę jak najlepiej wykorzystać. Jestem bardzo wdzięczna Charouz Racing System i z niecierpliwością czekam na trzy z rzędu rundy oraz dalszą przyszłość”.

Podobnie jak Formułę 1, na Formułę 2 również czekają trzy wyścigowe weekendy w Belgii, Holandii i Włoszech. Z kolei ostatnia runda mistrzostw F2 zostanie zorganizowana w listopadzie w Abu Zabi.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze