Nissany winny groźnemu wypadkowi w F2

Sędziowie uznali, że kierowca ekipy DAMS Roy Nissany jest winny wypadkowi z Dennisem Haugerem na pierwszym okrążeniu wyścigu głównego Formuły 2 na torze Silverstone. Nissany został ukarany cofnięciem o pięć miejsc na starcie do kolejnego wyścigu, jak również otrzymał trzy punkty karne, których w tym sezonie ma już sześć.

Dopiero co zakończony weekend wyścigowy na Silverstone przypomniał, jak ważna kwestią było dodanie tytanowego pałąku bezpieczeństwa chroniącego głowę kierowcy. W minioną niedzielę system Halo uratował życie dwóm kierowcom – Guanyu Zhou w F1 oraz Royowi Nissanyowi w F2.

Do kolizji pomiędzy Nissanym a Haugerem doszło w wyścigu głównym F2 odbywającym się w niedzielne orzedpołudnie. Na pierwszym okrążeniu Nissany popełnił błąd i szeroko wyjechał w zakręcie 15. Spowodowało to, że znacznie zbliżył się do niego Hauger, który spróbował wyprzedzić rywala z jego lewej strony. Nissany zaczął zajeżdżać drogę Norwegowi spychając go w stronę trawy. Pomiędzy zawodnikami doszło do kontaktu w wyniku którego zawodnik Premy uszkodził prawe przednie koło oraz zawieszenie, a następnie sunąc na wprost wybił się na wysokim krawężniku i uderzył w bolid ekipy DAMS.

Sędziowie stwierdzili, że wina leży po stronie Nissanyego, o czym napisali w komunikacie: „Po dokładnym przeanalizowaniu materiału, sędziowie uznali, że samochód numer 16 [Nissany] w wyniku błędu opuścił tor w zakręcie 15. Kierowca powrócił na tor na wyjściu z zakrętu i zamiast skupić się na bezpiecznym powrocie do stawki, wykonał nieprzewidywalny oraz niebezpieczny ruch, żeby obronić swoją pozycję, która zainicjowała kontakt z samochodem numer 1 [Hauger]. Nissany jest w pełni odpowiedzialny za kolizję i w pełni przyjął na siebie winę za to zdarzenie”.

Nie jest to pierwszy incydent w tym roku, który Nissany spowodował swoją agresywną jazdą. Podczas zmagań na torze Baku Street Circuit, kierowca DAMS próbował wyprzedzić po zewnętrznej Cema Bölükbasiego, co zakończyło się kolizją i uderzeniem w barierki obu kierowców.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze