Vesti: Będę starał się o triumf w wyścigu głównym

Frederik Vesti, kierowca ART Grand Prix, podczas sobotniego wyścigu sprinterskiego po raz pierwszy wygrał rywalizację w Formule 2. Jak zapowiada, nie zamierza na tym poprzestać.

„Czuję się naprawdę świetnie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, żeby dotrzeć tu, gdzie jesteśmy teraz” – komentował Duńczyk. „Już w Barcelonie zrobiliśmy duży krok naprzód. Oczywiście – początek mojej kariery w F2 był ciężki, więc jestem naprawdę szczęśliwy z tego co osiągnęliśmy. Było to zwycięstwo w wyścigu sprinterskim, teraz będę starał się o triumf w wyścigu głównym, więc nie powiedziałbym, że jest to najważniejsze zwycięstwo w mojej karierze, jednak na pewno jest to coś ważnego i postaram się naciskać jeszcze bardziej”.

Po starcie z drugiego pola, Vestiemu udało się przebić na pierwszą pozycję. Błąd popełniony w pierwszym zakręcie utrudnił kierowcy walkę o zwycięstwo, jednak jego bolid prowadził się na tyle dobrze, że Duńczyk pozostał spokojny.

„Miałem naprawdę świetny start. Do pierwszego zakrętu jechałem jako pierwszy, jednak w pierwszym zakręcie pojechałem trochę zbyt agresywnie. Nie spodziewałem się aż tak dużego uślizgu. Możliwe również, że byłem na złym biegu. Po prostu leciałem w stronę bariery i z całych sił musiałem hamować, podczas gdy reszta stawki jechała już z gazem w podłodze. Właśnie wtedy straciłem dwie pozycje. W samochodzie czułem się jednak dobrze i nie byłem zestresowany tym, że popełniłem błąd”.

Vesti w tym wyścigu popisał się kilkoma dobrymi manewrami, raz wyprzedzając po zewnętrznej Jake Hughesa, następnie wykorzystując błąd Jehana Daruvali.

„Jeśli chodzi o manewr na Hughesie, wydawało mi się, że wyprzedziłem go bardzo późno. Chciałem jak najszybciej znaleźć się przed nim, żeby nie pozwolić Jehanowi odjechać. Hughes był bardzo szybki na prostych i właśnie to sprawiało, że miałem problem go wyprzedzić, jednak ostatecznie się to udało”.

„Oczywiście, samochód bezpieczeństwa bardzo pomógł zbliżyć mi się do Jehana i kiedy zobaczyłem, że zblokował koła na dojeździe do pierwszego zakrętu wiedziałem, że to moja szansa, żeby objąć prowadzenie”.  

Źródło: Konferencja prasowa po wyścigu sprinterskim

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1