Cordeel wykluczony z następnego wyścigu F2

Kierowca ekipy Van Amersfoort Racing Amaury Cordeel, podczas wyścigu głównego zebrał 12. punkt karny, przez co nie wystartuje w następnej rundzie Forrmuły 2, która zostanie rozegrana na torze Silverstone.

Belg otrzymał karę za spowodowanie kolizji z Ollim Caldwellem na pierwszym okrążeniu niedzielnego wyścigu w Baku. Kierowcy zderzyli się w zakręcie czwartym przez co obaj musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Jak stwierdzili sędziowie, Cordeel skupiony był na bolidach przed nim, przez co nie zauważył znajdującego się po jego lewej stronie Brytyjczyka, w którego uderzył. Cordeel, poza jednym punktem karnym, który sprawia, że nie wystąpi w najbliższym wyścigu, został również ukarany cofnięciem o trzy pola na starcie do kolejnego wyścigu, w którym weźmie udział. Kierowca VAR jest pierwszym zawodnikiem w tym sezonie, który został wykluczony z wyścigu.

Karą cofnięcia o trzy miejsca na starcie do najbliższego wyścigu został ukarany również Roy Nissany, który został uznany winnym kolizji z Cemem Bölükbasim na 12. okrążeniu. Sędziowie stwierdzili, że kierowca DAMS nie był na szczycie zakrętu na równi bądź przed kierowcą Charouz Racing System, zatem to Nissany jest winnym tego zdarzenia. Manewr ten spowodował, że obaj kierowcy uderzyli w barierę i zakończyli tym samym zmagania.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1