Campos bez Boschunga w Hiszpanii

Hiszpański zespół Formuły 2 Campos Racing poinformował po treningach, że ich etatowy kierowca Ralph Boschung został wycofany z uczestnictwa w dalszej części zmagań na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Szwajcar wycofał się po tym, jak zaczął odczuwać ból szyi, którego nabawił się po wyścigu na torze Imola.

„Niestety, nasz kierowca Ralph Boschung nie jest w stanie wziąć udziału w weekendzie w Barcelonie” - czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu. „Szwajcar zaczął odczuwać silny ból szyi po trzeciej rundzie na torze Imola. Był jednak przekonany, że będzie w stanie się ścigać w ten weekend, ale po dzisiejszym treningu zdał sobie sprawę, że nie może jechać najlepiej jak potrafi, zatem postanowił się wycofać się z zawodów i skupić na regeneracji, aby spróbować być w 100% gotowym na rundę w Monako. Oczywiście ekipa w pełni wspiera jego decyzję i życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia”.

Sam zawodnik przyznał, że ma plan powrotu do zdrowia i że w pełni skupi się na przygotowaniach do rundy Monako, które odbędzie się już za tydzień, w dniach 27-29 maja.

„To bardzo trudny moment i trudno to zaakceptować, ale zdrowie zawsze jest priorytetem. Przygotowałem już plan regeneracji na kilka następnych dni i mam nadzieję, że uda mi się odzyskać siły przed wyścigami w Monako w następny weekend. Chcę podziękować mojemu zespołowi i sponsorom za pełne wsparcie w podjęciu decyzji i życzę mojemu koledze z zespołu powodzenia w ten weekend”.

Źródło: fiaformula2.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze