Drugovich ustanawia najszybszy czas testów F2

Lider klasyfikacji kierowców Felipe Drugovich, poradził sobie najlepiej podczas trzeciego dnia wśród sezonowych testów Formuły 2 w Barcelonie. Brazylijczyk wykręcił czas 1:27,529, który był najszybszym w trakcie wszystkich trzech dni testowych.

Sesja poranna

Pierwsza dzisiejsza sesja w końcu przyniosła poprawę warunków na torze. Kierowcy wykorzystali sprzyjającą pogodę do symulacji okrążeń kwalifikacyjnych. Już na samym początku sesji Dennis Hauger jako pierwszy przekroczył barierę 1:28, osiągając czas 1:27,945. Dobrym okrążeniem popisał się również Liam Lawson, który na miękkiej mieszance wykręcił czas 1:27,888. Kierowcy Premy, pomimo wyjechania na świeżym, miękkim ogumieniu, nie byli w stanie poprawić swoich czasów i ostatecznie zakończyli zmagania poza pierwszą trójką. W trakcie sesji raz pojawiła się czerwona flaga. Kierowca ekipy MP Motorsport – Clement Novalak – zatrzymał się w zakręcie numer dwa. Po wznowieniu rywalizacji, drugi z zawodników MP Motorsport – Drugovich – przejechał dobre okrążenie na poziomie 1:27,529 którego nikt nie dał rady pobić. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, który zdołał odnaleźć kolejne części sekundy kończąc z czasem 1:27,820. Trzecie miejsce zajął Jack Doohan z zespołu Virtuosi.

Sesja popołudniowa

Przejazdy po południu rozpoczęły się z delikatnym opóźnieniem. Nie przeszkodziło to Jüriemu Vipsowi, który już na początku sesji wykręcił czas 1:29,888. Estończyk do końca sesji pozostał jedynym kierowcą, który pokonał barierę 1:30. Nie była to jednak bezproblemowa sesja dla kierowcy HiTech Grand Prix. Vips przez problemy z bolidem zatrzymał się w zakręcie numer trzy. Problemy podczas sesji mieli również Frederik Vesti z zespołu ART Grand Prix, który zatrzymał się w zakręcie numer 15, oraz Hauger, którego bolid odmówił posłuszeństwa w zakręcie piątym. Pomimo problemów, nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do Vipsa, który ostatecznie wykręcił czas 1:29,288. Drugi Jake Hughes stracił do Estończyka ponad 1,5s. wykręcając czas 1:30,802. Trzeci czas należał do Enzo Fittipaldiego, który przejechał okrążenie toru w Barcelonie w 1:31,541. Dobrze w tej sesji poradził sobie również David Beckmann, który zajął czwarte miejsce. Niemiec od drugiego dnia testów zastępuje Cema Bölükbaşıego, który skarżył się na ból tułowia po kraksie w Arabii Saudyjskiej.

F2 powróci do ścigania 22 kwietnia na torze Imola.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze