Drugovich ustanawia najszybszy czas testów F2

Lider klasyfikacji kierowców Felipe Drugovich, poradził sobie najlepiej podczas trzeciego dnia wśród sezonowych testów Formuły 2 w Barcelonie. Brazylijczyk wykręcił czas 1:27,529, który był najszybszym w trakcie wszystkich trzech dni testowych.

Sesja poranna

Pierwsza dzisiejsza sesja w końcu przyniosła poprawę warunków na torze. Kierowcy wykorzystali sprzyjającą pogodę do symulacji okrążeń kwalifikacyjnych. Już na samym początku sesji Dennis Hauger jako pierwszy przekroczył barierę 1:28, osiągając czas 1:27,945. Dobrym okrążeniem popisał się również Liam Lawson, który na miękkiej mieszance wykręcił czas 1:27,888. Kierowcy Premy, pomimo wyjechania na świeżym, miękkim ogumieniu, nie byli w stanie poprawić swoich czasów i ostatecznie zakończyli zmagania poza pierwszą trójką. W trakcie sesji raz pojawiła się czerwona flaga. Kierowca ekipy MP Motorsport – Clement Novalak – zatrzymał się w zakręcie numer dwa. Po wznowieniu rywalizacji, drugi z zawodników MP Motorsport – Drugovich – przejechał dobre okrążenie na poziomie 1:27,529 którego nikt nie dał rady pobić. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, który zdołał odnaleźć kolejne części sekundy kończąc z czasem 1:27,820. Trzecie miejsce zajął Jack Doohan z zespołu Virtuosi.

Sesja popołudniowa

Przejazdy po południu rozpoczęły się z delikatnym opóźnieniem. Nie przeszkodziło to Jüriemu Vipsowi, który już na początku sesji wykręcił czas 1:29,888. Estończyk do końca sesji pozostał jedynym kierowcą, który pokonał barierę 1:30. Nie była to jednak bezproblemowa sesja dla kierowcy HiTech Grand Prix. Vips przez problemy z bolidem zatrzymał się w zakręcie numer trzy. Problemy podczas sesji mieli również Frederik Vesti z zespołu ART Grand Prix, który zatrzymał się w zakręcie numer 15, oraz Hauger, którego bolid odmówił posłuszeństwa w zakręcie piątym. Pomimo problemów, nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do Vipsa, który ostatecznie wykręcił czas 1:29,288. Drugi Jake Hughes stracił do Estończyka ponad 1,5s. wykręcając czas 1:30,802. Trzeci czas należał do Enzo Fittipaldiego, który przejechał okrążenie toru w Barcelonie w 1:31,541. Dobrze w tej sesji poradził sobie również David Beckmann, który zajął czwarte miejsce. Niemiec od drugiego dnia testów zastępuje Cema Bölükbaşıego, który skarżył się na ból tułowia po kraksie w Arabii Saudyjskiej.

F2 powróci do ścigania 22 kwietnia na torze Imola.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1