Nissany najszybszy drugiego dnia testów F2

Roy Nissany najlepiej poradził sobie podczas drugiego dnia testów w trackie sezonu Formuły 2 na torze w Barcelonie, osiągając czas 1:28,812 już w pierwszej, porannej sesji.

Sesja poranna

Pomimo pochmurnej pogody oraz kilku kropel deszczu, które spadły na tor podczas pierwszej sesji testowej dnia tor pozostał suchy. Na początku sesji liderował Richard Verschoor, który na twardych oponach ustanowił czas 1:39,328. W trakcie sesji aż sześciokrotnie wywieszane były czerwone flagi. Duży problem kierowcom sprawiał zakręt numer 5, gdzie przygody zaliczali Ayumu Iwasa, Jake Hughes oraz Olli Caldwell. Pozostałe czerwone flagi powodowali Marino Sato, Jüri Vips oraz ponownie Olli Caldwell, którego bolid odmówił posłuszeństwa w zakręcie numer 4. Przerywana sesja nie przeszkodziła jednak Royowi Nissany’emu, który jako jedyny pokonał barierę 1:29 osiągając czas 1:28,812. Verschoor nie poprawił już swojego czasu na twardej mieszance i pozostał na drugim miejscu, a trzecią pozycję, pomimo problemów w zakręcie piątym, zajął Ayumu Iwasa – 1:29,596. Japończyk dwie wczorajsze sesje również zakończył na miejscu trzecim.  

Sesja popołudniowa

W trakcie drugiej sesji testowej dnia dużym problemem okazał się deszcz. Zespoły miały problem z doborem opon – tor był zbyt suchy, żeby jeździć na oponach na mokrą nawierzchnię, a jednocześnie zbyt mokry, żeby założyć slicki. Pierwszy konkurencyjny czas osiągnął Vips, który osiągnął czas 1:30,148 zapewniając sobie trzecie miejsce. W trakcie sesji czas ten został przebity przez najszybszego Marcusa Armstronga który osiągnął najszybszy czas na poziomie 1:29,752, oraz drugiego Felipe Drugovicha, który stracił do niego 0,208 sekundy. Sesja była przerywaną czerwoną flagą tylko raz, kiedy to Calan Williams zatrzymał się w ostatnim zakręcie.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze