Boschung najszybszy podczas pierwszego dnia testów F2

Podczas pierwszego dnia wśród sezonowych testów Formuły 2 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya najszybszy był Ralph Boschung, który podczas popołudniowej sesji wykręcił czas 1:27,929.

Sesja poranna

Warunki pogodowe na początku pierwszej sesji testowej nie sprzyjały ściganiu. Chłód i mokry tor sprawiły, że tylko dwóch kierowców – Boschung i Jake Hughes - przejechali więcej niż 30 okrążeń. W warunkach tych, dobrze poradził sobie lider mistrzostw – Felipe Drugovich, który już w pierwszej godzinie ścigania ustanowił czas 1:29,755, który nie został pobity do końca sesji. Na drugim miejscu uplasował się Theo Pourchaire, który stracił do Brazylijczyka 0,165 sekundy. Na trzecim miejscu niespodziewanie znalazł się Ayumu Iwasa, który ukończył zmagania z czasem 1:30,124. Sesję, czerwonymi flagami przerywano trzykrotnie. Pierwszą przerwę w ściganiu spowodował Calan Williams, który obrócił się w zakręcie numer 2. Wicelider mistrzostw - Liam Lawson – zatrzymał się w zakręcie numer 10, natomiast Cem Bölükbaşı obrócił się i uderzył w barierki w zakręcie numer 9.

Sesja popołudniowa

Podczas przerwy pomiędzy sesjami, warunki na torze się poprawiły, przez co kierowcy od razu wyjechali zbierać dane i przejeżdżać okrążenia. Pierwszy czas ustanowił Marcus Armstrong, który przejechał nitkę toru w Barcelonie w 1:29,897. Czas ten szybko został przebity, a na prowadzenie wyszedł Boschung, który po świetnym okrążeniu 1:27.929 był jedynym kierowcą na torze który pokonał barierę 1:28. Szwajcar pozostał na prowadzeniu do końca sesji będąc 0,241 sekundy przed drugim Armstrongiem. Iwasa potwierdził swoje dobre tempo z pierwszej sesji, ponownie plasując się na trzeciej pozycji z czasem 1:28,331. Podczas popołudniowych testów sesja była przerywana dwukrotnie. Najpierw Jüri Vips otarł się o bandę w zakręcie numer 3, a następnie pod koniec sesji w zakręcie numer 1 zatrzymał się Logan Sargeant.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1