Podsumowanie trzeciego dnia testów F2

Ostatniego dnia testów Formuły 2 odbyła się tylko jedna sesja – poranna. Sesja popołudniowa została odwołana z powodu burzy piaskowej, która znacznie ograniczyła widoczność na torze. Najszybszy podczas jedynej piątkowej sesji był Felipe Drugovich.

Jako pierwszy pomiarowe okrążenie przejechał Ayumu Iwasa, który osiągnął czas 2:04,392. Japończyk nie utrzymał się jednak długo na prowadzeniu, ponieważ coraz więcej kierowców zaczęło przejeżdżać mierzone kółka. Już na początku sesji Felipe Drugovich przejechał szybkie okrążenie, podczas którego wykręcił czas 1:44,911, który został niepobity do końca sesji. Drugovich jest również jedynym kierowcą, który zszedł poniżej 1:45. Drugi pod koniec testów był Clement Novalak, który stracił do Brazylijczyka blisko sekundę. Trzeci natomiast był Jüri Vips, który osiągnął czas 1:45,978. Za Estończykiem uplasował się Liam Lawson, a zaraz za nim Logan Sargeant. Szóste miejsce z czasem 1:46,791 zajął Roy Nissany, a miejsce siódme padło łupem Dennisa Haugera. Pierwszą dziesiątkę domknęli Theo Pourchaire, Jack Doohan oraz Ayumu Iwasa. Poranna sesja przebiegła bardzo spokojnie. Czerwona flaga pojawiła się tylko raz pod koniec sesji, kiedy to Iwasa zatrzymał się w zakręcie ósmym.

Kierowców F2 następnym razem zobaczymy na torze 18 marca, kiedy to wyjadą na sesję treningową przed wyścigiem w Bahrajnie.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze