Podsumowanie pierwszego dnia testów w F2

Pierwszy dzień testów w Formule 2 już za nami. Podczas dwóch sesji – porannej i popołudniowej kierowcy sprawdzali oraz dopracowywali swoje samochody na najbliższy sezon. Podczas porannej sesji najszybszy był Liam Lawson, natomiast w popołudniowej Jehan Daruvala.

Pierwszy dzień testowy rozpoczął się bardzo spokojnie. Po wolnych przejazdach, mających na celu zapoznanie z samochodem, kierowcy rozpoczęli szybkie przejazdy. Na prowadzenie szybko wyszedł Logan Sargeant, jednak został pokonany przez Liama Lawsona, który wygrał sesję z czasem 1:44,522. Zaraz za nim był Drugovich, który po roku po roku spędzonym w Virtuosi powrócił do zespołu MP Motorsport. Sargeant uplasował się na trzecim miejscu z czasem 1:45.010. Poranna sesja była przerywana trzy razy. Dwa razy na torze zatrzymał się Juri Vips oraz raz Olli Caldwell. Czwarte miejsce zajął Jehan Daruvala, za nim uplasował się Jack Doohan. Marino Sato oraz Marcus Armstrong zajęli odpowiednio szóstą i siódmą pozycję. Jake Hughes, Theo Pourchaire i Ralph Boschung zamknęli pierwszą dziesiątkę.

Bardzo dobry początek sesji popołudniowej zaliczył Drugovich, osiągając czas 1:43,831. Na półmetku sesji na szybkie okrążenia zaczęli wyjeżdżać kierowcy Premy – głównie Jehan Daruvala, który wygrał sesję przejeżdżając okrążenie w czasie 1:42.074, mając 0,516 sekundy przewagi nad Calanem Williamsem i drugim kierowcą Premy – Dennisem Huagerem, którzy osiągnęli taki sam czas – 1:42,590. Czwarte i piąte miejsce zajęli kierowcy zespołu Carlin – Liam Lawson i Logan Sargeant. Szóste i siódme miejsce zajęli odpowiednio Felipe Drugovich oraz Marcus Armstrong, natomiast ósmą i dziewiątą pozycję – Enzo Fittipaldi i Jüri Vips. Dziesiątkę domknął Roy Nissany. Dużego pecha miał Vips, który ponownie zatrzymał się na torze powodując pierwszą czerwoną flagę. Druga byłą spowodowana przez Cema Bolukbasiego.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze