Williams w zespole Trident

Australijski kierowca Calan Williams podpisał kontrakt z Trident na sezon 2022. Będzie to dla niego pierwszy sezon w Formule 2.

„Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zachować miejsce w zespole Trident” – mówił Williams. „Są zespołem, który bardzo profesjonalnie podchodzi do wyścigów i przez ostatnie miesiące bardzo dobrze nam się współpracowało. Chciałbym bardzo podziękować ekipie za tak wspaniałą okazję”.

Australijczyk zadebiutował w bolidzie F2 podczas posezonowych testów w Abu Zabi dla zespołu Trident. Podczas pierwszego dnia, w sesji południowej wykręcił szósty czas. Drugiego dnia obie sesje zakończył w pierwszej 12. Podczas testów przejechał łącznie 254 okrążenia.

Giacomo Ricci, szef zespołu powiedział: „Posezonowe testy pokazały, że Calan potrafi bardzo szybko przystosować się do bolidu F2. Jesteśmy pod wrażeniem tempa jakie prezentuje. Bardzo przykłada się do pracy i praca z takim kierowcą to czysta przyjemność. Jesteśmy dumni, że udało nam się podpisać kontrakt z Calanem. Jestem pewny, że uda nam się osiągnąć dobre wyniki w sezonie 2022”.

Williams w 2017 roku wygrał australijską Formułę 3. W sezonie 2021 startował w F3, gdzie zdobył 15 punktów, zajmując 19. pozycję. 

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league