Nowy kierowca zespołu Charouz Racing System

Czeski zespół ogłosił podpisanie kontraktu z Cemem Bölükbasim na sezon 2022. Będzie to pierwszy sezon Turka w Formule 2.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do zespołu Charouz Racing System w sezonie 2022” – mówił Bölükbasi. „Bardzo ciężko pracowałem, żeby to osiągnąć i chciałbym podziękować zespołowi za zaufanie. Jestem bardzo zdeterminowany i dam z siebie wszystko, aby ciągle się uczyć i stawać się lepszym kierowcą. Nie mogę doczekać się pracy z ekipą. Nadchodzący sezon będzie długi i wymagający. Kluczowe będzie zbudowanie jak najlepszych relacji z zespołem”.

Szef zespołu, Antonín Charouz powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że tak dobry kierowca jak Cem dołącza do naszej ekipy. Będzie to dla niego wyzwanie, ale wielokrotnie w swojej karierze pokazywał, że jest szybkim kierowcą. Zrobimy wszystko, żeby dostarczyć Cemowi jak najlepszy samochód, oraz żeby pomóc mu się uczyć”.

Cem w samochodzie F2 zadebiutował podczas posezonowych testów. Ścigał się między innymi w azjatyckiej F3, gdzie skończył rywalizację na 9. pozycji, oraz w Euroformule Open, gdzie zajął 5. miejsce.

Źródło: charouz-racing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league