Doohan i Sato nowymi kierowcami Virtuosi Racing w F2

Jack Doohan oraz Marino Sato będą startować w przyszłym roku w zespole UNI-Virtuosi Racing. Kierowcy zastąpią jeżdżących w tym sezonie Guanyu Zhou i Felipe Drugovicha.

Brytyjski zespół poinformował o zupełnie nowym składzie kierowców na sezon 2022. Barwy zespołu będą reprezentować Jack Doohan – wicemistrz Formuły 3 z sezonu 2021 oraz Japończyk Marino Sato, który dotychczas jeździł w zespole Trident.

„Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że dołączyłem do zespołu Virtuosi Racing na sezon 2022” – mówił Doohan. „Liczę, że będziemy osiągać z zespołem same sukcesy i nie mogę się doczekać pracy z ekipą na posezonowych testach”.

Sato dodał: „Dołączenie do zespołu, który walczy o mistrzostwo to duży przywilej. Chciałbym podziękować każdemu, kto pomógł mi w osiągnięciu tego sukcesu. Chciałbym też podziękować zespołowi za zaufanie. Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu.”

„Marino dołącza do zespołu z dużym doświadczeniem w Formule 2. Jack natomiast, będąc wicemistrzem Formuły 3, wie jak wygląda walka w czołówce” – mówili przedstawiciele zespołu.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze