Doohan i Sato nowymi kierowcami Virtuosi Racing w F2

Jack Doohan oraz Marino Sato będą startować w przyszłym roku w zespole UNI-Virtuosi Racing. Kierowcy zastąpią jeżdżących w tym sezonie Guanyu Zhou i Felipe Drugovicha.

Brytyjski zespół poinformował o zupełnie nowym składzie kierowców na sezon 2022. Barwy zespołu będą reprezentować Jack Doohan – wicemistrz Formuły 3 z sezonu 2021 oraz Japończyk Marino Sato, który dotychczas jeździł w zespole Trident.

„Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że dołączyłem do zespołu Virtuosi Racing na sezon 2022” – mówił Doohan. „Liczę, że będziemy osiągać z zespołem same sukcesy i nie mogę się doczekać pracy z ekipą na posezonowych testach”.

Sato dodał: „Dołączenie do zespołu, który walczy o mistrzostwo to duży przywilej. Chciałbym podziękować każdemu, kto pomógł mi w osiągnięciu tego sukcesu. Chciałbym też podziękować zespołowi za zaufanie. Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu.”

„Marino dołącza do zespołu z dużym doświadczeniem w Formule 2. Jack natomiast, będąc wicemistrzem Formuły 3, wie jak wygląda walka w czołówce” – mówili przedstawiciele zespołu.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league