Sargeant dołącza do zespołu Carlin w Formule 2

Carlin ogłosił, że Logan Sargeant podpisał z zespołem kontrakt na rok 2022. Amerykanin ma zadebiutować w zespole podczas posezonowych testów F2 w Abu Zabi.

„Jest to dla mnie niesamowity tydzień. Najpierw posezonowe testy w F1 z zespołem Williams, a następnie testy w Formule 2 z nowym zespołem. Nie mogę się doczekać, żeby ponownie dołączyć do zespołu Carlin, który prezentował się naprawdę dobrze w sezonie 2021” – mówił Sargeant.

Dyrektor zespołu - Trevor Carlin dodał: „Logan od zawsze jest wspaniałym kierowcą i jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli z nim współpracować. Pracowaliśmy razem już w F4 i F3 i cieszymy się, że kontynuujemy współpracę również w Formule 2. Przez lata oglądaliśmy, jak dojrzewa jako kierowca i jesteśmy przekonani, że da sobie radę w F2.” 

Amerykanin jeździł już dla brytyjskiego zespołu w 2017 roku, kiedy ścigał się w brytyjskiej Formule 4 oraz w 2019 roku w Formule 3. W 2021 roku startował w F3 i zajął siódme miejsce, cztery razy stając na podium, a także odniósł jedno zwycięstwo.

Źródło: fiaformula2.com, carlin.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league