Czwarte zwycięstwo Piastriego w F2 w tym sezonie

Oscar Piastri wygrał drugi wyścig sprinterski na torze w Arabii Saudyjskiej. Drugie miejsce wywalczył Bent Viscaal, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Szwarcman.

Jehan Daruvala, przez karę pięciu sekund z pierwszego wyścigu i spadku na 10. miejsce, po odwróceniu kolejności na starcie ruszał z pole position. Kierowca zespołu Carlin musiał utrzymać za sobą Benta Viscaala, który ruszał z drugiego miejsca, oraz aktualnego lidera klasyfikacji generalnej – Oscara Piastriego startującego z trzeciej pozycji. Daruvala zdołał utrzymać prowadzenie w pierwszym zakręcie, jednak w środku stawki doszło do dwóch kolizji - Marcusa Armstronga z Clementem Novalakiem oraz Guilherme Samaii z Alessio Deleddą. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Podczas restartu, Piastri próbował zaatakować Daruvala, jednak ten popisał się dobrą reakcją i zdołał utrzymać prowadzenie. Dwa okrążenia po wznowieniu rywalizacji, Jüri Vips podczas próby wyprzedzenia Felipe Drugovicha zawadził o skrzydło Brazylijczyka co spowodowało drugi okres samochodu bezpieczeństwa. Podczas neutralizacji na poboczu zatrzymał się Logan Sargeant, kończąc tym samym wyścig.

Bardzo dobrym tempem jechał Oscar Piastri, który przez cały czas nie pozwalał Daruvali zwiększyć dystansu, a następnie na 17. okrążeniu wykonał fantastyczny manewr wyprzedzając kierowcę ekipy Carlin.

Bardzo zaangażowany w rywalizację na torze był Dan Ticktum. Brytyjczyk walczył najpierw z Bentem Viscaalem, następnie z Robertem Szwarcmanem, a pod sam koniec wyścigu z Jackiem Doohanem. Reprezentant Carlina uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji. Dobry wyścig zaliczył również Doohan. Australijczyk, dla którego jest to debiutancki weekend w Formule 2, startował z 11. pozycji, a zmagania zakończył na piątym miejscu.

Zadowolony ze swojego występu może być również Theo Pourchaire. Po kraksie podczas pierwszego wyścigu i starcie z 19. pola, przesunął się o trzynaście oczek finiszując na szóstej lokacie. Na pozycji siódmej uplasował się Enzo Fittipaldi z zespołu Charouz Racing System. Guanyu Zhou odrobił straty powstałe poprzez obrót w pierwszym wyścigu i po dobrej jeździe skończył wyścig na ósmym miejscu.

Samochód bezpieczeństwa wyjechał na tor po raz trzeci na 18 okrążeniu, kiedy to Liam Lawson stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bandę. Uprzątnięcie rozbitego bolidu trwało na tyle długo, że wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa.

Podczas wyścigu najbardziej zdradliwy okazał się być pierwszy zakręt. Dwóch kierowców – Daruvala i Christian Lundgaard - otrzymali karę pięciu sekund za zbyt szeroki wyjazd. Sytuację ich pogorszyła neutralizacja, która zbliżyła do siebie stawkę. Daruvala zakończył zmagania na miejscu 14. a Lundgaard na 15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze