Caldwell zadebiutuje w Formule 2

Olli Caldwell wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach sezonu 2021 Mistrzostw Formuły 2, zastępując Davida Beckmanna w zespole Campos Racing. Brytyjczyk weźmie udział w wyścigach na torze w Arabii Saudyjskiej oraz na torze Yas Marina w Abu Zabi. 19-latek ścigał się do tej pory w Formule 3, gdzie w sezonie 2021 cztery razy stawał na podium, raz wygrywając wyścig.

„Jestem podekscytowany, że dołączam do zespołu Campos na dwa ostatnie wyścigi” – mówił Caldwell. „Na przestrzeni sezonu zespół wykonał spory postęp, nie mogę się doczekać pracy z nimi. Chciałbym podziękować drużynie za szansę oraz zobaczyć, jak sprawuje się samochód. Liczę również na zdobycie doświadczenia, ponieważ moim celem jest jazda w Formule 2 przez cały przyszły sezon”.

Szef zespołu Campos Racing, Adrian Campos Jr dodał: „Olli to kierowca, który zawsze przykuwał naszą uwagę, i ostatnio świetnie radził sobie w Formule 3. Chcemy pomóc mu jak najszybciej przyzwyczaić się do samochodu F2. Wierzymy, że razem z Ralphem Boschungiem będą sobie świetnie radzili w dwóch ostatnich wyścigach”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze