Armstrong najszybszy ostatniego dnia testów F2

Marcus Armstrong poprawił trzecie miejsce z wtorku na pierwszą lokatę podczas ostatniego dnia testów Formuły 2 w Bahrajnie. Kierowca zespołu DAMS pojechał szybciej od Liama Lawsona i Jüriego Vipsa, lecz nie poprawił najlepszego czasu Christiana Lundgaarda z wtorkowego poranka.

Kierowcy nie marnowali czasu o poranku ostatniego dnia testów i na czele szybko znalazł się Vips z wynikiem 1:42,224. Niedługo później jego wynik o zaledwie 0,006 sekundy poprawił jego zespołowy kolega Lawson, lecz ostatecznie pokonał ich Armstrong, z wynikiem 1:42,173.

Guanyu Zhou uplasował się tuż poza pierwszą trójką, ze stratą 0,022 sekundy do rezultatu Vipsa. Pierwszą piątkę uzupełnił Lirim Zendeli, pokonując Roberta Szwarcmana o zaledwie 0,003 sekundy. Felipe Drugovich, Ralph Boschung i Richard Verschoor zamknęli pierwszą dziesiątkę.

Wszyscy kierowcy uzyskali swoje najlepsze czasy podczas porannej sesji, bowiem popołudniu nie mieli już do dyspozycji żadnych nowych kompletów opon. Ostatnie godziny trzydniowych testów poświęcone były zatem przejazdom wyścigowym – najszybszy w tych warunkach był Boschung, który wykręcił 1:44,905.

Sezon Formuły 2 wystartuje w Bahrajnie za nieco ponad dwa tygodnie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league