Lundgaard na czele drugiego dnia testów F2

Zwycięzca dwóch wyścigów ubiegłorocznego sezonu Formuły 2 Christian Lundgaard uzyskał najlepszy czas drugiego dnia przedsezonowych testów w Bahrajnie. Kierowca ART Grand Prix pojechał szybciej od Benta Viscaala i Marcusa Armstronga.

Junior Alpine wskoczył na szczyt tabeli wyników już na początku dnia, początkowo z wynikiem 1:43,514. Duńczyk dopiero się jednak rozpędzał i zakończył poranną sesję jako jedyny schodząc poniżej 1:42, co nie udało się nikomu innemu podczas dwóch dni jazd na torze w Bahrajnie.

Poranna sesja została na krótko przerwana po awarii samochodu Alessio Deleddy, a gdy znów wywieszono zielone flagi, szybkim czasem popisał się Théo Pourchaire, awansując na trzecią lokatę. Swojego rywala z Formuły 3 wkrótce pokonał jednak Viscaal, wskakując tym samym na drugie miejsce. Kierowca Trident pozostał już na niej do samego końca i zakończył dzień jako najszybszy debiutant, a na trzecią pozycję do końca porannej sesji wyszedł Armstrong.

Popołudniowa sesja była przerywana aż trzy krotnie, gdy psuły się samochody Gianluki Petecofa, Liamsa Lawsona i Guanyu Zhou. Najszybsi byli dwaj kierowcy Carlina – Dan Ticktum i Jehan Daruvala, lecz w perspektywie całego dnia wystarczyło to dopiero na czwarte i jedenaste miejsce.

Za Ticktumem uplasowali się Lawson oraz Robert Szwarcman, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Jüri Vips, Pourchaire, Roy Nissany i Oscar Piastri.

Przedsezonowe testy w Bahrajnie będą kontynuowane w środę.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league