Alpine ogłosiło nazwiska kierowców F2 i F3 do swojej akademii

Alpine podało nazwiska pięciu kierowców – trzech z Formuły 2 oraz dwóch z Formuły 3 – którzy dołączą do akademii zespołu na sezon 2021.

Jeśli chodzi o zawodników F2, pod skrzydła Alpine trafią Guanyu Zhou, Christian Lundgaard oraz Oscar Piastri. Zhou oraz Lundgaard pozostaną w swoich ubiegłorocznych zespołach, odpowiednio UNI-Virtuosi i ART Grand Prix. Z kolei Piastri wygrał minione mistrzostwa Formuły 3 i zadebiutuje w F2 w ekipie Prema, gdzie zastąpi odchodzącego do zespołu Haas w Formule 1 Micka Schumachera.

W Formule 3 Alpine będzie wspierać Victora Martinsa oraz Caio Colleta. Duet ten walczył rok temu o tytuł Formuły Renault Eurocup, a z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Martins. Tym razem będą oni zespołowymi kolegami w ekipie MP Motorsport. Martins dzięki tytułowi powrócił do akademii, której przestał być członkiem rok wcześniej.

CEO Alpine Cars, Laurent Rossi, stwierdził, że celem nadal jest przygotowanie przyszłego mistrza świata Formuły 1, który po tytuł sięgnie w barwach jego zespołu.

„Jesteśmy dumni mogąc ogłosić szósty skład kierowców oraz pierwszy należący do uniwersum Alpine Racing. Posiadanie programu rozwoju młodych kierowców jest częścią naszego DNA jako zespołu wyścigowego i, podobnie jak w poprzednich latach, akademia będzie czerpać korzyści z rozwoju ekipy Formuły 1” – powiedział Rossi.

„Celem akademii był rozwój i pomoc naszych młodych kierowców w kierunku dojścia do Formuły 1, aby zostali mistrzem w zespole F1 i jak zawsze pozostajemy zaangażowani do osiągnięcia tego celu. W tym roku z niecierpliwością czekamy na sprawdzenie, jak perspektywy naszej akademii zarówno w Formule 2, jak i Formule 3, będą rosły w siłę, reprezentując nazwę Alpine”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league