Lundgaard kierowcą ART Grand Prix w Formule 2

Zespół ART Grand Prix ogłosił podpisanie kontraktu z Christianem Ludgaardem na nadchodzący sezon mistrzostw FIA Formuły 2.

Duńczyk w ubiegłym roku startował w Formule 3 również w ekipie ART Grand Prix, w którym odniósł jedno zwycięstwo w wyścigu głównym na Hungaroringu oraz stanął na podium w wyścigu głównym w Hiszpanii, zajmując na koniec sezonu szóste miejsce z dorobkiem 97. punktów. Ponadto wystartował w kończącym sezon Formuły 2 rundzie w Abu Zabi, zbierając cenne doświadczenie z jazdy samochodem.

„Awans do F2 wraz z ART oznacza, że przede mną rok pełen wyzwań. Cieszę się, że zostaję z zespołem i mocno w niego wierzę. Oczywiście będzie trudniej niż w 2019 r. z powodu dłuższych wyścigów, ale również przez obecność pit stopów. Miałem szczęście móc uczestniczyć w wyścigach F2 w Abu Zabi, ponieważ oznaczało to, że zdobyłem już pewne doświadczenie z jazdy i wiem, jak to będzie w tym roku wyglądać” – powiedział Lundgaard.

„Jestem pewien, że sezon 2020 będzie udany, ponieważ jestem częścią najlepszego zespołu. 2020 będzie rokiem, który zadecyduje o wielu krokach mojej kariery. Muszę dobrze się spisać i udowodnić, co potrafię za kierownicą. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa. Chciałbym podziękować moim sponsorom, inwestorom, Renault, mojej rodzinie i mojemu menedżerowi za to, że awans do F2 stał się faktem”.

Źródło: art-grandprix.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league