Drugovich przechodzi do Formuły 2

Felipe Drugovich dołączy do stawki Formuły 2 w nadchodzącym sezonie. Brazylijski kierowca będzie kierowcą ekipy MP Motorsport.

W sezonie 2019 Drugovich zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 3, mając na swoim koncie 8 punktów. Kluczem do awansu były posezonowe testy w Abu Zabi, gdzie nastolatek osiągnął 10. najlepszy czas i był czwartym najszybszym nowicjuszem.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że dołączam do MP Motorsport w moim pierwszym sezonie w Formule 2” – powiedział Brazylijczyk. „Pracowaliśmy podczas testów w Abu Zabi i to dało mi pewność, że takie połączenie może być dobre na sezon 2020. Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu podczas pierwszych przedsezonowych testów oraz mojego pierwszego wyścigu w Formule 2”.

Brazylijczyk ma sobą bogatą historię. Zaczynał w niemieckiej Formule 4 w sezonie 2016, następnie ścigał się w MRF Challenge, włoskiej F4, hiszpańskiej F3 oraz w Euroformule Open, gdzie został mistrzem serii. W sezonie 2018 zaliczył gościnny występ w Pro Mazda, zastępując kontuzjowanego Harrisona Scotta, a ponadto wystąpił również w zeszłym roku w wyścigu Makau razem z ekipą Carlin, ale nie był to udany wyścig, ponieważ podczas wyścigu kwalifikacyjnego wjechał w bandę.

„Felipe wykonał niesamowitą pracę podczas testów z nami”. - powiedział Sander Dorsman, menadżer MP Motorsport. „Był chętny do nauki i poprawy swoich osiągów podczas każdej sesji, więc kiedy przyszedł właściwy moment aby podpisać z nim kontrakt na sezon 2020 nie wahaliśmy się ani chwili. Mieliśmy na niego oko podczas jego startów w niższych kategoriach i to wspaniałe, że teraz jest częścią naszej ekipy”.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league