Nikita Mazepin został ukarany cofnięciem o 15 pozycji na starcie wyścigu głównego Formuły 2 w Abu Zabi za nieodpowiedzialną jazdę na początku wyścigu i spowodowanie kolizji, w wyniku której Nobuharu Matsushita trafił do szpitala.

Na pierwszym okrążeniu sprinterskiego wyścigu F2 w Soczi Mazepin wymusił na Jacku Aitkenie wyjazd poza tor na hamowaniu do zakrętu nr 2. Podczas gdy Aitken był w stanie pojechać według wyznaczonych punktów powrotu na tor, Mazepin ominął tabliczki i zdecydował się pojechać skrótem, który spowodował kolizję między nim, a Aitkenem. Następnie samochód Mazepina wyleciał na zewnętrzną część toru, gdzie znajdował się Matsushita. Między nimi również doszło do kontaktu, w wyniku czego Japończyk wbił się nosem pojazdu w bariery, a także ponownie został uderzony przez bezwładny samochód Mazepina, tym razem w bok.

Z powodu tego incydentu dyrekcja wyścigu zdecydowała się przerwać wyścig. Mazepin był w stanie wyjść ze swojego samochodu o własnych siłach, zaś Matsushita wymagał asysty porządkowych i służb medycznych, aby wydobyć go z auta, jednak po dłuższej chwili potwierdzono, że nie stwierdzono u Japończyka żadnych złamań. Kierowca Carlina został zabrany do szpitala, gdzie spędzi noc, a jutro zostaną przeprowadzone dodatkowe badania kontrolne.

Po wyścigu sędziowie nałożyli na Mazepina karę cofnięcia na starcie głównego wyścigu F2 w Abu Zabi o 15 pozycji, jak również nałożyli na niego cztery punkty karne (łącznie ma ich pięć). Jak podkreślono w decyzji, Mazepin „wykazał całkowity brak należytej troski o innych kierowców i doprowadził do wypadku, który mógłby skończyć się znacznie gorzej”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race