Correa odzyskał pełną świadomość

Juan Manuel Correa, który ucierpiał w wypadku na początku sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps, jest teraz w pełni świadomy i podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji prawej nogi zamiast jej amputacji.

Rodzina amerykańskiego kierowcy opublikowała kolejne oświadczenie na temat stanu zdrowia Juana Manuela, informując w nim, że jego płuca odzyskują sprawność szybciej niż zakładano, obecnie głównym celem jest przeprowadzenie ponad 10-godzinnej operacji prawej nogi w niedzielę.

„Wcześniej w tym tygodniu Juan Manuel został przetransportowany do innego szpitala w Londynie, który specjalizuje się w chirurgii ortopedycznej, ponieważ teraz uwaga przechodzi z jego płuc na kończyny dolne. Juan Manuel jest teraz w pełni świadomy, a jego płuca poprawiły się znacznie szybciej, niż się spodziewano. Jego ogólna poprawa stanu oraz siła woli sprawiły, że lekarze są pod wrażeniem. Głównym celem tego tygodnia było doprowadzenia Juana Manuela do jak najlepszej kondycji na niedzielną operację, która potrwa ponad 10 godzin” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Niedzielna operacja będzie miała decydujące znaczenie dla przyszłości Juana Manuela. Po raz pierwszy od czasu wypadku, doktorzy będą mieli pełny dostęp do ran w dolnej części jego prawej nogi. Będą w stanie ustalić rzeczywisty poziom obrażeń kości piszczelowej, kostki i stopy. Podczas operacji będą starali się uratować to, co jest do uratowania i usunąć to, co jest do usunięcia, aby przywrócić prawą nogę do możliwie najlepszego stanu. Chirurdzy są najlepsi w swojej dziedzinie i ostrożnie optymistyczni, biorąc pod uwagę szybki powrót do zdrowia Juana Manuela w ostatnim tygodniu”.

„Urazy, które doznał Juan Manuel, są poważne, a zabieg chirurgiczny jest bardzo złożony. Lekarze dali opcję Juanowi Manuelowi możliwość amputacji z rekonstrukcją prawej stopy, jednak podjął on decyzję, by tego nie robić i wybrał operację, rozumiejąc wszystkie związane z tym wyzwania”.

Źródło: racetechdevelopmentgroup.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league