Opublikowano kalendarze F2 i F3 na przyszły sezon

Włodarze bezpośrednich serii towarzyszących Formuły 1 – Formuły 2 i Formuły 3 – opublikowali przyszłoroczne kalendarze mistrzostw, potwierdzając rezygnację z rundy na Paul Ricard na rzecz powracającego do F1 Zandvoort.

Choć nie zatwierdzono jeszcze kalendarza F1 na sezon 2020, możemy być pewni dat znaczącej części rund dzięki opublikowaniu harmonogramu serii, które towarzyszą wyścigom z cyklu grand prix. Największą zmianą jest porzucenie zmagań na francuskim torze Paul Ricard, lecz potwierdzono, że rywalizacja zostanie przeniesiona do Holandii na tor Zandvoort.

W kwestii kalendarza Formuły 2, CEO serii Bruno Michel powiedział: „W przyszłym sezonie nasz kalendarz ponownie będzie się składać z 12 rund – wszystkie będące częścią weekendów Grand Prix Formuły 1. Utrzymaliśmy taką samą liczbę wyścigów jak w ubiegłych dwóch latach, ponieważ według nas jest to odpowiedni balans pomiędzy europejskimi rundami a zmaganiami na innych kontynentach. Mogę potwierdzić, że więcej torów chciałoby gościć u siebie F2, ale jak zawsze chcemy zapewnić, że nasze mistrzostwa pozostaną przystępne poprzez utrzymanie kontroli nad kosztami, a tym samym całkowitej liczby 12. rund”.

Michel odniósł się również do kalendarza Formuły 3, dodając: „Cieszę się, że nasz kalendarz na sezon 2020 będzie składać się z 9. rund. To o jedna więcej runda niż w tym sezonie. Wszystkie rundy odbędą się będąc częścią Grand Prix Formuły 1. Pojawią się dwa nowe rundy – jedna europejska i jedna [w Azji]. Interesująco będzie zobaczyć samochody F3 ścigające się na Bahrain International Circuit i Zandvoort obok F1 i F2”.

Podobnie jak to miało miejsce w tym roku, sezon Formuły 2 zostanie zainaugurowany w marcu w Bahrajnie, a zakończony pod koniec listopada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Yas Marina. Z kolei Formuła 3 nie pojawi się w Monako, Azerbejdżanie i ZEA, w wyniku czego sezon zakończy się – podobnie jak teraz – w Rosji na torze Soczi.

R Data Serie Kraj Tor
1 21-22 marca F2, F3 Bahrajn Bahrain International Circuit
2 2-3 maja F2, F3 Holandia Circuit Park Zandvoort
3 9-10 maja F2, F3 Hiszpania Circuit de Barcelona-Catalunya
4 22-23 maja F2 Monako Circuit de Monaco
5 6-7 czerwca F2 Azerbejdżan Baku City Circuit
6 4-5 lipca F2, F3 Austria Red Bull Ring
7 18-19 lipca F2, F3 Wielka Brytania Silverstone Circuit
8 1-2 sierpnia F2, F3 Węgry Hungaroring
9 29-30 sierpnia F2, F3 Belgia Circuit de Spa-Francorchamps
10 5-6 września F2, F3 Włochy Autodromo Nazionale Monza
11 26-27 września F2, F3 Rosja Sochi Autodrom
12 28-29 listopada F2 Zjednoczone Emiraty Arabskie Yas Marina Circuit

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły 2 i Formuły 3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league