George Russell przybliżył się do tytułu mistrza Formuły 2 dzięki zwycięstwu odniesionemu w niedzielnym wyścigu na torze w Soczi. Brytyjczyk pokonał Sergio Sette Câmarę oraz Alexandra Albona.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Nirei Fukuzumi, a na drugie miejsce wyszedł Antonio Fuoco – ta dwójka jechała przez chwilę obok siebie, co próbował wykorzystać Alessio Lorandi, lecz wyjechał poza tor i musiał oddać zyskaną w ten sposób pozycję.

Lorandi następnie wjechał w Nicholasa Latifiego, eliminując go z wyścigu. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a w powstałym zamieszaniu na drugie miejsce wyszedł lider klasyfikacji generalnej George Russell, za którym plasowali się Sergio Sette Câmara, Fuoco i zwycięzca z poprzedniego dnia Alexander Albon.

Po wznowieniu rywalizacji Russell kilkukrotnie próbował przeprowadzić atak na pozycję lidera, co w końcu udało mu się na piątym okrążeniu. Na kolejnym kółku Albon wyszedł na czwarte miejsce, po ataku na Fuoco w drugim zakręcie – Włoch wkrótce stracił jeszcze jedną lokatę na rzecz Nycka de Vriesa, a na siódmym okrążeniu wyprzedził go również Artiom Markiełow.

Russell po wyjściu na prowadzenie szybko zbudował sobie bezpieczną przewagę. Fukuzumi musiał natomiast martwić się zbliżającym się Sette Câmarą, który wyszedł na drugą lokatę po ataku na siódmym okrążeniu. W ślad za Brazylijczykiem dwa okrążenia później podążył Albon, a na dziesiątym kółku Fukuzumiego wyprzedził również Markiełow. Rozproszony utratą pozycji oraz pierwszymi kroplami deszczu, Fukuzumi popełnił kilka błędów, co wykorzystali de Vries oraz Fuoco.

Na 12. okrążeniu obrócił się Jack Aitken, co wywołało neutralizację. Korzystając z okazji, niemal cała stawka zjechała do boksów po opony deszczowe. Jednym z nielicznych wyjątków był Fuoco, który jednak zaczął ślizgać się po całym torze i w końcu wypadł z toru, dzięki czemu na prowadzenie powrócił Russell.

Gdy po przelotnych opadach tor zaczął przesychać, Russell miał już 8-sekundową przewagę nad Sette Câmarą i pewnie zmierzał po swoje szóste tegoroczne zwycięstwo. Atak na drugą lokatę próbował na ostatnim okrążeniu przypuścić Albon, lecz pomimo wykorzystania DRS nie był on skuteczny i zwycięzca z poprzedniego dnia musiał się zadowolić trzecią lokatą.

Na przedostatnim okrążeniu de Vries wyprzedził Markiełowa w walce o czwarte miejsce, a czołową dziesiątkę uzupełnili Roberto Merhi, Fukuzumi, Dorian Boccolacci, Fuoco i Maximilian Günther.

Lando Norris otrzymał w trakcie wyścigu 10-sekundową karę stop&go za to, że nie znajdował się na właściwej pozycji w czasie okrążenia formującego. Podopieczny McLarena nie zdobył punktów w niedzielnym wyścigu i wypadł z walki o tytuł, w której uczestniczą już tylko Russell i Albon.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 8 George Russell ART Grand Prix 21 okr.
2 18 Sérgio Sette Câmara Carlin + 7,438
3 5 Alexander Albon DAMS + 8,216
4 4 Nyck de Vries Pertamina Prema Theodore Racing + 19,132
5 1 Artiom Markiełow Russian Time + 22,258
6 15 Roberto Merhi Campos Vexatec Racing + 27,778
7 12 Nirei Fukuzumi BWT Arden + 30,852
8 9 Dorian Boccolacci MP Motorsport + 35,190
9 21 Antonio Fuoco Charouz Racing System + 39,981
10 11 Maximilian Günther BWT Arden + 47,076
11 2 Tadasuke Makino Russian Time + 50,708
12 3 Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing + 53,110
13 20 Louis Delétraz Charouz Racing System + 43,404
14 14 Luca Ghiotto Campos Vexatec Racing + 53,553
15 16 Arjun Maini Trident + 1:42,002
NSK 19 Lando Norris Carlin  
NSK 7 Jack Aitken ART Grand Prix  
NSK 10 Niko Kari MP Motorsport  
NSK 6 Nicholas Latifi DAMS  
NSK 17 Alessio Lorandi Trident  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race