Lorandi awansuje do Formuły 2 wraz z ekipą Trident

Zespół Trident ogłosił, że Alessio Lorandi będzie jeździć dla tej ekipy w Formule 2, począwszy od rundy na Węgrzech.

Do niedawna w barwach ekipy Trident występował Santino Ferrucci. Zespół jednak rozwiązał z nim kontrakt ze skutkiem natychmiastowym z powodu nagminnego zachowania na torze (celowo uderzając w zespołowego kolegę Arjuna Mainiego oraz jeżdżąc po padoku w samochodzie F2 z założoną jedną rękawicą i telefonem w dłoni), jak również nie wywiązywania się z zobowiązań finansowych.

Teraz Trident ogłosił, że na miejscu Amerykanina znajdzie się Lorandi, który do tej pory wziął udział w czterech rundach serii GP3, raz stając na podium.

„Cieszymy się z awansu Alessio Lorandiego do naszego zespołu w mistrzostwach Formuły 2. Jego doświadczenie oraz styl jazdy zaimponowały działowi technicznemu zespołu Trident, który wierzy, że jest gotowy na wejście do Formuły 2. Lorandi otrzyma pełne wsparcie ze strony zespołu, dzięki czemu będzie mógł szybko nauczyć się wszystkich sekretów na temat tej serii. Wraz z Alessio i Arjunem, zespół będzie mógł polegać na zwartym połączeniu. Byli już zespołowymi kolegami w Formule 3, więc jesteśmy pewni, że będą ze sobą dobrze współpracować” – powiedział menedżer Trident Giacomo Ricci.

Z kolei Lorandi dodał: „Jestem naprawdę szczęśliwy i bardzo zmotywowany. Będę musiał szybko zaadaptować się w samochodzie, a jest wiele rzeczy do nauczenia się. Ciężko pracuję z zespołem, aby przygotować się do mojego debiutu na Hungaroringu. Jestem naprawdę podekscytowany tym niesamowitym nowym wyzwaniem”.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league