Zespół Formuły 2 Prema Racing uzupełnił swój skład kierowców na przyszły sezon, podpisując kontrakt z juniorem McLarena Nyck de Vriesem, który będzie zespołowym kolegą Seana Gelaela.

De Vries ukończył tegoroczny sezon F2 na siódmej pozycji, będąc drugim najlepszym debiutantem tego roku, ulegając jedynie mistrzowi serii Charlesowi Leclercowi. W tym czasie Holender odniósł jedno zwycięstwo. Rozpoczął on sezon wraz z ekipą Rapax i część rund była udana dzięki wysokim pozycjom startowym oraz wygranej w sprinterskim wyścigu w Monako. Niestety podczas kilku wyścigów pojawiły się problemy z niezawodnością.

De Vries przed rundą na torze Spa przeszedł do ekipy Racing Engineering, w barwach której raz stanął na podium (w sprincie w Belgii), jak również walczył o zwycięstwo na torze Monza, jednak w końcówce głównego wyścigu we Włoszech zderzył się z Leclercem.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do tak świetnego zespołu jak Prema i dziękuję im za zaufanie we mnie. Znamy się już od jakiegoś czasu, więc nareszcie będziemy mogli razem się ścigać, co jest bardzo ekscytujące i nie mogę doczekać się powrotu do Włoch. Czekamy z niecierpliwością na nowe wyzwania związane z wprowadzeniem przez FIA Formułę 2 nowych samochodów na sezon 2018” – powiedział de Vries.

Oprócz Premy, swój skład wcześniej ogłosiła ekipa Carlin, w której jeździć będą Lando Norris oraz Sérgio Sette Câmara.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race